– Bet visi sako, kad statinai kenkia. – Kas tie visi? – Visi. Tiesiog visi. – OK. Įvardykite bent penketuką taip sakančių. – Hm...
statinai
22 straipsnių
Statinai – vaistų grupė, skirta cholesterolio kiekiui kraujyje sumažinti. Šie vaistai padeda atitolinti širdies bei kraujagyslių ligas ar visai jų išvengti.
Socialiniuose tinkluose sklando sąmokslo teorija, kad Alzheimerio ligos net nebūtų, jei jos nesukeltų gydytojai, kurie savo pacientams skiria vaistų, mažinančių cholesterolio kiekį kraujyje. „Melo detektorius“ paaiškina, kodėl tokie teiginiai yra melas.
Priversti ligą atsitraukti ir grąžinti kūną į sveiką būvį: mokslininkas Vaičiūnas paaiškino, kas turi ilgalaikį ir stiprų poveikį (5)
Vidutinė gyvenimo trukmė Lietuvoje nuo 1993-ųjų prailgėjo beveik 10 metų. Ar žinote, kiek iš jų yra kokybiški? „Apskritas nulis. Gyvenimo kokybės žmogus neturi, nes yra lydimas puokštės skausmų, ligų ir jų simptomatikos“, - konstatavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto lektorius, gyvensenos medi...
Gegužės 30–31 d., vykstant didžiausiai inovacijų ir progreso konferencijai Baltijos šalyse „Login 2024“ organizuojama ir „Longevity“ – ilgaamžiškumo konferencija, kurioje pranešėjai bandys įminti ilgaamžiškumo mįsles.
Sportuoji, žiūri, ką valgai, o cholesterolio rodikliai vis tiek blogi: profesorė pasakė, ko imtis skubiai, o kas nepadės (6)
Dabartiniai 40-mečiai save laiko jaunimu ir juokauja, kad 40-imt yra naujieji 30-imt. Tačiau šie jauni vyrai ir moterys jau raginami dalyvauti prevencinėje širdies ir kraujagyslių ligų programoje, siekiant laiku suvaldyti minėtų ligų rizikos veiksnius ir užkirsti kelią kardiovaskulinėms ligoms išsiv...
Gydytoja kardiologė pastebėjo: lietuviai vengia to, kas mažina riziką susirgti miokardo infarktu ir insultu (1)
Tikriausiai kiekvienam bent kartą yra tekę susidurti su šalutiniu vaistų poveikiu arba nerimu, kad toks poveikis gali pasireikšti. Nors vaistai skiriami siekiant pagerinti žmogaus sveikatą ir gydyti tam tikras ligas, vis dėlto daugelis žmonių jaučia neigiamo vaistų poveikio baimę ypač tuomet, kai su...
Profesorius Šerpytis patarė, ką daryti, padidėjus cholesteroliui: pradėti siūlo nuo mitybos pokyčių (47)
Kuomet kalbama apie cholesterolį, iš pirmo žvilgsnio sveiki jauni žmonės įsivaizduoja, kad ši tema jų neliečia. Įsitikinimas, kad padidėjusį cholesterolį turi tik vyresni, su antsvoriu kovojantys ir nesportuojantys žmonės, yra vienas iš dažniausių mitų, kuriuos girdi šeimos gydytojai.
Naujųjų metų pradžia yra puiki proga pradėti labiau rūpintis savo sveikata. Tai ypač aktualu jau turintiems tam tikrų sveikatos problemų ar rizikos veiksnių – pavyzdžiui, tiems, kurių cholesterolio lygis kraujyje yra per aukštas. Jiems 2021-aisiais svarbu nepamiršti 5 svarbiausių su sveikata susijus...
Organizmo veiklai reikalingų medžiagų rezervą gyventojai vis dažniau stengiasi papildyti vartodami įvairiausius maisto papildus. Vienas populiariausių papildų – žuvų taukai.
Profesorė Čelutkienė nurodė, kas labiausiai trukdo suvaldyti širdies ligas: tai lemia liūdnas pasekmes (14)
Kraujagysles kemšančio cholesterolio padidėjimas kraujyje yra aiškus signalas rimtai susirūpinti savo sveikata. Nors širdies ir kraujagyslių sistemos ligos Lietuvoje yra vienos dažniausių mirties priežasčių, į cholesterolį mažinančius vaistus vis dar žiūrima nepatikliai. Profesorė Jelena Čelutkienė,...
Kardiologė įspėja dėl lietuvius pakertančios ligos: įvardijo simptomus, kurie išduoda apie artėjantį pavojų (73)
56 proc. mirčių visoje Lietuvoje yra dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Tai beveik 3 kartus viršija Europos sąjungos vidurkį. Miokardo infarktas – liga, kuri užklumpa netikėtai. Todėl, pasak kardiologės prof. Olivijos Gustienės, labai svarbu laiku taikyti pirminę prevenciją.
Širdies ligos ir cukrinis diabetas – smarkiai susiję: apie tai galite nė neįtarti kol nesusidursite su komplikacijomis (16)
Neretai gydytojai ir mokslininkai sako, kad cukrinis diabetas yra širdies liga. Vis dėlto šis pavojingas ir daug komplikacijų sukeliantis susirgimas kas antram sergančiajam nėra diagnozuotas. Kodėl žmogus suserga šia liga, ką daryti, kad sumažintume riziką ir kodėl sakoma, kad cukrinis diabetas yra ...
Klausimas. Kas galėtų būti, jei kiekvieną ankstyvą rytą pabudus pasidaro silpna, muša prakaitas? Po kiek laiko atsikėlus ar dar pamiegojus praeina. Ar taip gali būti nuo statinų, skirtų cholesteroliui mažinti? Dainius.
Kaip gyvename, ką valgome ar kokiais žalingais įpročiais nuodijame savo organizmą puikiai atspindi kepenys. Mūsų šalyje vis dar gajus mitas, kad labiausiai kepenis „ėda“ vaistai, tačiau statistika rodo ką kita.
„Mano cholesterolis buvo blogas, noriu pasitikrinti, kaip yra dabar”, – gydytojui vizito metu sako pacientas. „O ką nors darėte, kad sumažėtų? Kažką vartojote?“, – klausia gydytojas. „Oi, ne, gi kenkia...“ – atsako pacientas.
Placebo efektas apibrėžiamas, kaip jaučiamas neveiksmingo vaisto poveikis, paskatintas psichologinių paciento įsitikinimų. Kitaip tariant, jei sergantis žmogus tiki, kad vaistas yra labai stiprus ir veiksmingas, jis gali jaustis geriau, manydamas, kad gydymas jam išties padeda.
Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje, todėl didelė reikšmė yra teikiama kardiovaskulinių ligų prevencijai – priemonėms, kurios padeda išaiškinti ir koreguoti šių ligų rizikos veiksnius.
Specialistai tvirtina, kad gydytojai turėtų rekomenduoti vartoti alyvuogių aliejų, daugiau daržovių ir riešutų, o tik tada skirti vaistų.
Šimtai tūkstančių Jungtinės Karalystės (JK) gyventojų nustojo vartoti cholesterolio kiekį organizme mažinančius vaistus, statinus, po to, kai rimtais faktais nepagrįstuose tyrimuose buvo teigiama, jog statinai gali sukelti baisius šalutinius poveikius tokius, kaip kaip negrįžtama raumenų atrofiją, r...
Praėjusių metų pabaigoje buvo išplėstos kompensuojamųjų statinų – vaistų širdies ir kraujagyslių sistemos ligoms gydyti – skyrimo sąlygos.