Norvegijoje, Svalbardo salyno apylinkėse, ant nedidelio ledkalnio miegantis baltasis lokys – tai kadras, įamžintas britų fotografo Nimos Sarikhani, kuris tapo Metų laukinės gamtos fotografijos konkurso nugalėtoju.
Svalbardas
24 straipsnių
Svalbardas yra Norvegijos karalystės dalis, esanti Arkties vandenyne į šiaurę nuo Europos žemyno. Jis susideda iš salų grupės nuo 74° iki 81° šiaurės platumos ir nuo 10° iki 34° rytų ilgumos; tai yra šiauriausia Norvegijos karalystės valda. Trys iš šių salų yra gyvenamos: Špicbergenas, Lokių sala ir Hopenas.
Kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas kartu su Klaipdėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkais dalyvavo mokslinėje ekspedicijoje šiauriausioje Europos vietoje – Svalbardo salynuose, kur galėjo savo akimis pamatyti ir įamžinti, kaip atrodo klimato atšilimas.
Tai yra paskutinė laidų „Ekspedicija Arktyje“ dalis, kuri bus skirta Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkams. Jau parodžiau sudėtingas jų gyvenimo sąlygas palapinių stovykloje be jokių patogumų, o dabar noriu papasakoti apie tai, ką jie čia dirba ir tyrinėja, sako DELFI Kelionių ...
Nuvykęs į vieną atšiauriausių pasaulio vietų lietuvis susidūrė su itin ekstremaliomis sąlygomis: ten nėra namų, elektros, vandens (2)
Su gyvenamais ir civilizacijos paliestais Svalbardo plotais jus supažindinau pirmose „Ekspedicija Arktyje“ laidose. Toliau keliausime gilyn – ten, kur nėra jokių žmonijai įprastų patogumų – vien laukinė gamta, jokių turistų, pasakoja DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas.
Lietuvė atidarė kavinę vienoje atokiausių pasaulio vietų: sausainį čia galima parduoti už 5 eurus – jį tikrai nupirks (4)
Pačioje atšiauriausioje Europos vietoje, Svalbardo salyne, toli už poliarinio rato, lietuvė Kristina Labunskaitė su bendraminčiais atidarė specializuotą kavinę, kuriai nėra jokios konkurencijos – žmonės čia tiesiog plūsta. Ir nesvarbu, kad už kapučino kavos puodelį ir naminį sausainį teks pakloti be...
Apsilankė šiurpą keliančioje vietoje, kurią anksčiau valdė Sovietų Sąjunga: ten iki šiol plazda jų vėliava ir stovi paminklas Leninui (2)
Nors daugeliui Europos žmonių Longjyrbienas atrodo keistas miestas, palyginus su tuo, kur dabar išplaukiame, jis yra labai normalus. Mūsų laivas plaukia į keisčiausią viso Svalbardo vietovę. Kadangi čia daugiau nėra tokių įprastų miestų, kaip Longjyrbienas, pasirinkimo, kur plaukti turistiniais laiv...
Lietuvis nukako į keistą vietą pasaulyje, kur draudžiama gimti ir mirti: tai sugalvota ne veltui (4)
„Orijaus kelionės. Ekspedicija Arktyje“ – tai bus keturios specialios mano laidos, šiek tiek kitokios nei įprasta, nes vieta, po kurią keliausiu, yra nepanaši į nieką, ką iki šiol rodžiau. Be galo atšiauri, keista, su savomis taisyklėmis – jeigu nori iš ten grįžti gyvas ir sveikas, privalai jų laiky...
Lietuvis aplankė vienintelę pasaulio vietą, kur atvykstantiems nėra jokių reikalavimų: ten gyventi gali bet kas, bet išdrįstančių – mažai (3)
„Visa-free“ zona reiškia, kad čia atvykti ir išvykti gali bet kas iš viso pasaulio. Nesvarbu, koks tavo pasas, nesvarbu, kokios politinės pažiūros, nesvarbu, ką gyvenime gero ar blogo nuveikei. Jeigu tik nori – atvyksti ir gyveni. Bent jau tokia oficiali versija, o ar realybėje viskas taip ir veikia...
Jau šiandien 21 val. žiūrovus pradžiugins keturios specialios „Orijaus kelionės. Ekspedicija Arktyje“ laidos. Jos nukels į kraštus, kuriuos itin įdomu pamatyti, bet ne visi išdrįsta iš tiesų ten žengti žingsnį – Orijus Gasanovas lankėsi šiauriausioje pasaulio gyvenvietėje ir kartu su mokslininkais v...
Kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas su operatoriumi Žygimantu Jakimovu šiuo metu vieši šiauriausioje pasaulio gyvenvietėje – Svalbardo salyne. Apie tai, ką ten veikia, jie papasakojo tiesiogiai prisijungę į „Delfi diena“ laidą.
Dešimtys automobilių su keleiviais, mojuojančiais Rusijos vėliavomis, antradienį, minint sovietų pergalės prieš nacius metines, surengė paradą Norvegijos Svalbardo salyne Arktyje, rodo socialinėje žiniasklaidoje paskelbti vaizdai.
Mūsų pasakojimas apie rinktinių lietuviškų sėklų kelionę į unikalią vietą.
Keisti faktai apie Norvegiją ir norvegus: ilgas valandas TV ekrane stebi mezgimą, per Velykas pameta galvas dėl kriminalų (24)
Nebūtina keliauti, norint geriau pažinti kitą šalį. Tiesa, dabar, koronaviruso pandemijos metu, judėjimas tarp šalių ir taip labai apribotas. Tačiau kiekviena šalis turi savų įdomybių, ar tai būtų egzotiška sala su vos keliais senas tradicijas puoselėjančiais vietiniais, ar valstybė su daugiau nei p...
Norvegijos administruojamame Arkties salyne veikiančios Svalbardo pasaulinės sėklų saugyklos kolekciją antradienį papildė 60 tūkst. naujų pavyzdžių, įskaitant Britanijos princo Charleso surinktas raktažolių sėklas ir indėnų čerokių šventųjų kukurūzų grūdus.
Kraupūs vaizdai Norvegijoje: rado daugiau nei 200 nudvėsusių šiaurės elnių, mokslininkai įvardija tik vieną kaltininką (46)
Norvegijos Svalbardo salyne rasta daugiau kaip 200 nudvėsusių Svalbardo šiaurės elnių. Tai yra didžiausias užregistruotų mirties atvejų nuo šių gyvūnų stebėjimo pradžios 1978 metais. Kol vietiniai gyventojai yra pakraupę nuo širdį veriančio vaizdo, mokslininkai pirštais beda į klimato kaitą, rašo sc...
Vienas Rusijos pilietis, gruodžio mėnesį apiplėšęs šiauriausią pasaulio banką, nuteistas kalėti metus ir du mėnesius Norvegijos kalėjime, sakoma teismo nutartyje, su kuria šią savaitę susipažino naujienų agentūra AFP.
Svalbardas – tai Norvegijai priklausanti salų grupė, esanti Arkties vandenyne ir nuo artimiausios žemyninės dalies nutolusi šimtus kilometrų. Nors atokioje saloje gyvena vos 2,6 tūkst. žmonių, jų poveikis salai – akivaizdus, rašo BoredPanda.com.
Svalbardo pasaulinė sėklų saugykla buvo įrengta, siekiant padėti mums išgyventi pasaulio pabaigą. Tačiau niekas nesitikėjo, kad paskutinio teismo dienos požymių bus sulaukta taip greitai, skelbia independent.co.uk.
Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė Vokietijos leidinio „Bild“ straipsnis apie Rusijos pratybas „Zapad“. Tačiau Kremliaus veiksmus demaskavusio straipsnio autorius tikina, kad jo publikacija sulaukė ne tik kritikos, bet ir netikėtų ir reakcijų iš N...
Pasibaigusiose Rusijos ir Baltarusijos pratybose „Zapad“ stebėtojai atkreipė dėmesį į tai, kad į pratybas oficialiai neįtraukti kai kurie karo laivyno manevrai.