Nuo kitų metų pradžios įsigalios svarbūs Pelno mokesčio įstatymo (PMĮ) pakeitimai, susiję su pelno mokesčio tarifais ir lengvųjų automobilių įsigijimo bei nuomos išlaidų atskaitymu. Šie pakeitimai turės reikšmingos įtakos įmonių mokestinei aplinkai, be to, jie rodo Lietuvos įsipareigojimą tvariai at...
švariosios technologijos
9 straipsnių
Anksčiau buvo manoma, kad naftos išteklių neturime daug ir išnaudoję rezervus turėsime mažinti naftos vartojimą. Bet žmonės vis suranda naujų naftos telkinių, ir nafta pasibaigs ne dėl jos trūkumo, o dėl to, jog bus atsisakyta ją vartoti.
Europos Sąjunga (ES) skaičiuoja, kad iki amžiaus vidurio jai reikės daugiau nei padvigubinti elektros energijos gamybą ir atsinaujinančiųjų išteklių naudojimą, kad pasiektų savo ambicingą tikslą – neutralumą klimato atžvilgiu.
Europos saulės energijos pramonė susiduria su giliausia krize per daugiau nei dešimtmetį: Kinijos konkurencija mažina sektoriaus gamybos apimtis, o žemyno ambicija tapti labiau energetiškai nepriklausomam atrodo vis sunkiau įgyvendinama.
Didžiausi vėjo turbinų ir saulės plokščių gamintojai susiduria su rimčiausiais finansiniais sunkumais per pastaruosius metus, nors švariosios energijos pajėgumai siekia rekordinį lygį.
Europos uostai skuba užimti pagrindinę vietą ambicingoje bloko klimato strategijoje, bandydami iš iškastinio kuro importo terminalų tapti pramoniniais švarios energijos klasteriais.
Tai atrodė kaip transatlantinio prekybos karo dėl klimato politikos pradžia.
Pasaulyje jau kuris laikas vyksta naujas mūšis dėl švarios energetikos. Saulės moduliai, šilumos siurbliai, baterijos, vandenilis, net ir automobilių rinka – šio mūšio vieta.
Nepaisant karo Ukrainoje ir ekonomikos recesijos, 2022 m. Lietuvos startuolių ekosistemai buvo geri metai. Antrepreneriai inovavo, plėtėsi ir rinkoje bandė rekordinį naujų paslaugų kiekį. Vien per III ketv. talentų rinka paaugo 18 proc., ekosistemoje mokami atlyginimai šoktelėjo 14 proc. Išlaikėme k...