Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, svarbu pabrėžti, kad verslas taip pat gali imtis iniciatyvos ir padėti skleisti prevencinę informaciją apie smurtą artimoje aplinkoje. Įmonės gali įtraukti savo darbuotojus, klientus bei vietos bendruomenes ir kartu kurti reikšmingus pokyčius, ...
Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena
9 straipsnių
Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena – lapkričio 25 dieną minima proga. Šia diena siekiama užkirsti kelią smurtui prieš moteris, todėl organizuojamos įvairios akcijos, renginiai.
Lapkričio 25-ąją minime Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną. Šia proga Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia organizacijas ir šalies gyventojus apsirengti oranžinės spalvos rūbais ir taip išreikšti solidarumą ir nepakantumą smurtui prieš moteris. Oranžinė – tai kovos su smurtu...
Lapkričio 25-oji – Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena, kurios metu organizacijos ar institucijos nušvisdamos oranžine spalva išreiškia nepritarimą smurtui prieš moteris. Būtent šią dieną prasideda 16 aktyvizmo dienų, kuomet siekiama viešinti problemą ir didinti sąmoningumą šia tema.
Šiandien minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Statistika Lietuvoje baugi – ištisus dešimtmečius daugiau kaip 80-imt procentų iš smurtą artimoje aplinkoje patiriančių asmenų – moterys. Pasak specialistų, didžiulė problema išlieka tai, kad nukentėjusieji pagalbos nesikreipia. Pasaul...
Trečiadienį minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną oranžine spalva nušvis šalies institucijų, užsienio diplomatinių atstovybių pastatai.
„Jūs užsiimate braziliškuoju džiudžitsu?”, – prie išėjimo iš mokyklos klausia viena mama kitos mamos, kuri yra palaimintoje moterystės būsenoje ir laukia antrojo kūdikio.
Sekmadienį Lietuvoje minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena.
Stumtelėjo. Stuktelėjo. Grybštelėjo. Vožtelėjo. Spustelėjo. Tokiais lengvais, situaciją švelninančiais žodžiais dažnai pridengiamas smurtas prieš moteris. Fizinis, psichologinis, seksualinis, socialinis, ekonominis.
2012–2014 m. buvo užregistruota beveik 70 tūkst. pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje. Kasmet jų tik daugėja – nors šių metų rezultatų dar nėra, tačiau trijų ketvirčių duomenys rodo aiškias tendencijas – problema egzistuoja ir ji tik gilėja.