Tikrai yra produktų, skatinančių organizmo apsivalymą nuo to, kas jį pastoviai nuodija, – toksinų ir šlakų. Toksikologai išskiria bent du vaisius, suveikiančius kaip organizmo šluota.
toksikologas
13 straipsnių
Įspėja apie plintantį raginimą valytis organizmą: preparatas gali sukelti žymiai didesnes problemas (44)
Dėl gaisro Alytuje vis dar tvyro nerimas. Socialiniuose tinkluose plinta nuotraukos su kritusiais paukščiais, nufotografuota negyva gyvatė, vaizdo įrašas su leisgyviu zuikiu, kuris vėliau nufotografuotas negyvas. Žmonės nerimauja ir dėl savo sveikatos, pasirodė raginimų iš organizmo valyti kenksming...
Psichozė, neįgalumas ar net mirtis: populiarėjančių naujų narkotikų poveikis gąsdina patyrusius Lietuvos medikus (165)
Kai kalbame apie naująsias psichoaktyviasias medžiagas, galime pasakyti, kad tai yra terra incognita – nežinoma žemė. Tai visiškai naujas fenomenas, sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojas toksikologas Robertas Badaras.
Kasmet Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Apsinuodijimų informacijos biuras suteikia daugiau nei 2600 konsultacijų telefonu, kurių didžiąją dalį sudaro konsultacijos dėl apsinuodijimo. Atsižvelgiant į tai, kad vasarą ypač padaugėja situacijų, kai netyčia apsinuodijama vienokiomis ar kitoki...
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas, Klinikinės toksikologijos gydytojas ir gydytojas anesteziologas-reanimatologas, biomedicinos mokslų daktaras, geriausias 2014 m. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dėstytojas, populiarios knygos „Toksikologo užraš...
Klausimas. Jau 6 metus vartoju migdomuosius, o pastaruoju metu dar pradėjau vartoti raminamuosius vaistus, nes migdomieji kartais nebepadeda. Didelių dozių nevartoju, jas reguliuoju pagal tai, ar padeda. Psichiatrai siūlė tvarkyti problemą antidepresantais, bet nuo jų prarandu sąmonę. Ar norint leng...
Jau trečius metus po įvairius muzikos festivalius Lietuvoje keliauja iniciatyva „Be Safe Lab“, kurios atstovai pastebi, kad sudarius tinkamas sąlygas jauni žmonės jiems įprastoje aplinkoje drąsiau kreipiasi į specialistus ir atviriau kalba apie savo patirtis ir problemas.
Nors dėl karščių nežadama grybų gausa, užtektų ir vieno grybo sveikatai sutrikdyti. Kaip išvengti apsinuodijimo šiomis rudens gėrybėmis, papasakojo klinikinės toksikologijos gydytojas anesteziologas-reanimatologas Vytautas Karvelis ir vaistininkė Elvyra Ramaškienė.
Nors už kanapių vartojimą šalyje vis dar gresia rimti nemalonumai, jų legalizavimo šalininkas Povilas Tamošauskas teigia manantis, kad Lietuvoje požiūris į kanapių legalizavimą pamažu gerėja, žiniasklaida į tai atkreipia vis daugiau dėmesio. Gydytojas toksikologas Jonas Šurkus savo ruožtu pažymi, ka...
Švenčių neįsivaizduojate be alkoholio, o kitu laiku esate įpratę „atsigaivinti“ alumi? Specialistai įspėja, kad iki rimtų sveikatos problemų – vos keli žingsniai.
Žinote, kas pas mus darosi dėl naujų psichoaktyvių medžiagų? Policija du kartus per savaitę ar dažniau skuba į ligonines, nes medikai ir apsauga nesusitvarko su apsvaigusiais pacientais.
„Sukelti pasišlykštėjimą alkoholiu galima keliais būdais, tik svarbu nepersistengti“, – DELFI teigė savo vyrą nuo alkoholio atgrasiusi Vanda.
Alkoholinės komos ištiktą 15-metį sūnų Marija išvežė į ligoninę, tačiau apstulbo sužinojusi, kokiu atveju narkologai gydys jos vaiką.