Mėšlu laukus tręšiantiems ūkininkams keičiasi tręšimo planų rengimo tvarka, skelbia Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).
tręšimas
31 straipsnių
Tręšimas – dirvožemio, kuriame auga augalai, praturtinimas įvairiomis naudingomis medžiagomis, skatinančiomis augimą bei derlių.
Aplinkos apsaugos departamento specialistai pataria iki lapkričio 15 d. pabaigti tręšti laukus srutomis ir mėšlu, nes nuo tos dienos įsigalioja draudimas naudoti tokias trąšas. Tačiau, jeigu neleis gamtinės sąlygos – įšalusi, permirkusi, užtvindyta ar apsnigta dirva – tręšimą teks nutraukti anksčiau...
Paprastinama tręšimo planų rengimo tvarka ūkininkams – nuo šiol gyvulius laikantys ūkininkai tręšimo planus rengs tik planuodami tręšti laukus daugiau negu nei 210 kg/ha azoto, įskaitant mėšlą ir tręšiamuosius produktus.
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigia, kad susitarė su antradienį protestavusiais ūkininkais, reikalavusiais sutrumpinti draudimo tręšti mėšlu laikotarpį. Anot jo, priimtas kompromisas, kad atšilus orams ūkininkai gali mėšlu tręšti savo laukus jau nuo kovo 1 d.
Viktoras Pranckietis. Ačiū jums, mieli „būgnininkai“, kad mušate Vilniuje – juk kaži, ar drįstumėte ten, kur... degė laužai (1)
„...o netolies degė laužai“ dainavo Stasys Povilaitis ir buvo mylimas visoje Lietuvoje, nes maestro neskirstė Lietuvos į duobkasius ir būgnininkus.
Prasidėjus rudeniui suintensyvėjo laukų tręšimas mėšlu ir srutomis. Netinkamai naudojamos ūkinių gyvulių srutos ir mėšlas gali užteršti gruntą, požeminius, paviršinius vandenis ir net nukeliauti iki gyventojų šulinių, todėl svarbu laikytis reikalavimų. Aplinkosaugininkai primena kaip teisingai kaupt...
Pastarosiomis dienomis Panevėžio rajone esančio Velžio gyvenvietės gyventojai skundžiasi, kad neturi kuo kvėpuoti. Nuo po gyvenvietę sklindančio dvoko nepadeda net uždaryti namų langai, o išėjus į lauką, kaip pasakojo velžiečiai, nosį taip riečia, kad gniaužia kvapą.
Į pajūrį atvykusius poilsiautojus ištiko šokas: neįmanoma prieiti arčiau jūros – tiesiog pykina (23)
Nors pastarosiomis dienomis oro temperatūra perkopė 20 laipsnių padalą, tačiau į Pirmąją Melnragę atvykę klaipėdiečiai Baltijos jūros malonumais mėgautis neskuba. To priežastis – jūros pakrantę nuklojęs didžiulis dumblių sluoksnis. Be to, nosį riečia žuvų ir supuvusių kiaušinių smarvė.
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) šią savaitę planuoja vykti į ūkius tikrinti, ar ūkininkai laikosi reikalavimo šaltuoju metų laikotarpiu neskleisti laukuose mėšlo ir (ar) srutų deklaruotuose plotuose paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones ir kituose že...
Kavos ruošimas – anaiptol ne vienintelė maltų kavos pupelių paskirtis. Daugelis tirščius iš karto išmeta, kadangi nė neįtaria, kad jie dar gali kaip nors praversti. Toliau – net septyni skirtingi būdai, kaip panaudoti kavos tirščius įvairiais su namų ruoša ir kt. susijusiais tikslais. Tikėtina, kad ...
Žmonės, kurie domisi sodininkyste, žino, kas yra Algirdas Amšiejus ir kokie vertingi jo patarimai. Paprastai šis žmogus nemėto žodžių veltui.
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad ūkinių gyvulių srutos ir mėšlas nėra tik nekalta trąša, o reikalavimai, kaip tinkamai laikyti, saugoti ir tręšti mėšlą, nurodyti Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų apraše.
Šiandien niekas neabejoja, kad saugus ir sveikas maistas, žmonių bei gyvūnų sveikata ir aplinka – tai gyvenimo kokybės pagrindas.
Norint džiaugtis įspūdingais žiedais ir gausiu derliumi ateinantį sezoną – ruoštis tenka pradėti jau rudenį. Vis tik, ne visus darbus sode, darže ir gėlyne būtina atlikti nedelsiant.
Agurkus būtina laiku patręšti, kitaip jų derlius bus minimalus. Pakankamas mineralinių ir organinių trąšų kiekis dažniausiai lemia tinkamą mezginių formavimąsi. Agurkams, visų pirma, reikia azoto. Kai augalai pražysta, būtiniausiu tampa fosforas. Atėjus metui nuimti pirmą derlių, tikrai neprošal kal...
Nuo antradienio Telšių, Tauragės, Šiaulių, Panevėžio, Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskričių teritorijose leidžiama tręšti laukus mėšlu ar srutomis.
Baklažanai – sudėtingai auginamos daržovės. Jiems reikia daug šviesos, šilumos, maistinių medžiagų ir vandens.
Iš oro ir vandens žaliosios masės statybai augalai gauna anglies, vandenilio ir deguonies. Dirvožemis – makro- ir mikroelementų tiekėjas. Trumpos vegetacijos augalai labai jautriai reaguoja į kurio nors elemento trūkumą: sutrinka vystymasis, sumažėja derlius.
Pomidorai – šilumą mėgstančios daržovės, todėl didžiausio derliaus galima tikėtis auginant juos šiltnamyje. Jame ne tik galima palaikyti optimalią temperatūrą pomidorams vystytis, bet ir patys augalai dėl pakankamo šviesos kiekio (lapų nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai) auga gerokai greičiau...
Netrukus galėsime mėgautis ir pirmosiomis lietuviškomis uogomis. Pastarosios bus didelės, gražios ir skanios, jei žinosite, kaip laistyti, tręšti, saugoti nuo kenkėjų bei pasiruošti kitam pavasariui.