Komunikacijos specialistė, nuomonės formuotoja Medeina Andriulienė pūstelėjo gaivaus oro gūsį tėveliams, kurie plaka save dėl tariamų klaidų auginant vaikus. Dabar informacijos apie vaikų auklėjimo metodus internetu keliauja tiek daug, kad nebespėjame susirankioti, kuris iš jų mums gali atnešti naud...
vaikų auklėjimas
76 straipsnių
Tyrimai su žiurkėmis rodo, kad gyvų būtybių elgesį galima valdyti bausme ir apdovanojimu. Jei labirinte, patekus į kambarį A, žiurkėms sukeliamas skausmas, jos į jį nebesuka ir noriai risena į skanukų prikrautą kambarį B.
Socialiniuose tinkluose puikiai žinoma mokytoja Veronika papasakojo ne tik apie darbą su mokiniais, tačiau ir bendravimą su jų tėvais. Dažnai tai tampa rimtu iššūkiu, o tėvai mėgsta pasakyti, kaip reikia auklėti mokinius.
Ne visada reikia skubėti kreiptis į psichologus, vos pastebėjus, kad mažametė duktė palaimingai siūbuoja ant triratuko balno arba sūnaus rankutės užlenda už kelnių. Pirmiausia susikaupkite ir pagalvokite, kodėl toks vaiko elgesys jus ypač glumina ir trikdo.
Rimantė Kulvinskytė – rašytoja, kūrybininkė, verslininkė ir dviejų vaikų ypatingais vardais mama. Moteris augina Luną ir Atumą, o jos vaikų auginimo metodų išties negalėtume pavadinti klasikiniais, tokiais, kokius naudojo mūsų pačių tėvai.
Kitoks požiūris į vaikų auklėjimą, arba kodėl maži vaikai protingesni už mus. Indijos išminčius Sadhguru yra pasakęs: gimus vaikui, ateina metas ne jį mokyti, kaip mes visi naiviai galvojame, o mokytis pačiam. Man šis požiūris taip pat artimas. Pamėginsiu paaiškinti.
Iš pirmo žvilgsnio skandinavų vaikų auklėjimas atrodo keistokas, bet iš tiesų jų sumanių metodų vertėtų pasimokyti daugeliui (1)
Įsivaizduokite: minkštai sninga, jūs stumiate gatve vežimėlį, kuriame miega jūsų pusės metų amžiaus kūdikis. Mėgstamiausia kavinė – čia pat, už kampo, nekantraujate apglėbti delnais karštos, garuojančios kavos puodelį. Atėjus paaiškėja, kad kavinėje – daug žmonių, sau dar šiaip taip atrastumėte viet...
„Susitarimai su vaikais ir santykio kūrimas per žaidimus“. Taip skamba viena iš „Ankstyvojo ugdymo forumo 2022“ temų. Auginant vaikus neišvengiamai susiduriame su skirtingomis nuomonėmis dėl susitarimų su jais ir tikrai kartais sunku paaiškinti vaikams, kodėl reikalingi vieni ar kiti susitarimai. Ka...
Paimtas ant rankų – šypsosi, paguldytas į lovytę – verkia. Vos tik mama vėl pasilenkia, ašaros kaipmat nudžiūva. „Koks gudruolis ir manipuliantas!“ – neretai pagalvoja pavargusi mama. Ar sąžininga tuo kaltinti vaiką? Ką apie tai sako psichologai?
Kiekvienoje šeimoje kyla mažesnių ar didesnių konfliktų, tai normalu. Vis dėlto vieni sutuoktiniai stengiasi nesipykti, vaikui girdint, o kiti, priešingai, mano, kad tai nieko tokio. Kurie elgiasi teisingai? Kaip jaučiasi vaikai, matydami besipykstančius tėvus?
Vaikų auklėjimo sistema Rusijoje iki šiol grindžiama septyniomis taisyklėmis. Tiesa, patys rusai teigia, kad dalį šių taisyklių jau vertėtų keisti naujesnėmis, rašoma tonkosti.ru.
Danų auklėjimo modelis nesikeičia šimtmečius: kaip laimingiausi pasaulyje žmonės augina savo vaikus (65)
Nuolat svarstote, ar jūsų auklėjimo būdas yra teisingas? Bandote daryti viską, kas įmanoma, kad taptumėte kuo geresniais tėvais? Pasirodo, kad tokie klausimai tėvams kyla labai dažnai, nes susigaudyti, kuris auklėjimo metodas yra geriausias, sunku.
Užkalnis: kaip negalima elgtis su vaikais, arba kaip juos padaryti nelaimingus visam gyvenimui (164)
Tai – vienas tų tekstų, kuriuos perskaitę, vieni pasidalins su kitais, kiti šoks ginčytis, ir dalis žmonių tuojau pat padarys „unsubscribe“, daugiausia dėl deginančio kaltės jausmo ir „kokie mes buvom durni“. „Teisingai pasakyta, bet kam reikėjo taip skaudžiai.“
„Tu negali su mumis žaisti“, „Čia žais tik mergaitės su gėlėtom suknelėm“ – ar tokius mažųjų nurodymus jau reikėtų laikyti patyčių pradžia? Kodėl patyčios kyla jau ankstyvame amžiuje ir kaip į jas reaguoti? Įžvalgomis apie tai dalijasi ankstyvojo ugdymo psichologė, vaikų darželio Kaune „Istorijų nam...
Vaikai yra gimę mėgdžioti. Jie kartoja tėvų elgesį, niekais paversdami gimdytojų pastangas išmokyti vaikus gražiai elgtis visuomenėje.
Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui.
Vaikai turi išmokti gerai elgtis, o suaugusieji turi tapti jiems pavyzdžiu. Būtent mes, suaugusieji, turime pademonstruoti tas savybes, kurias norime išauklėti vaikuose. Ir dar vertėtų prisiminti, kad geriausia pagalbininke auklėjimo metu gali tapti užuojauta. O pačiu geriausiu mokytoju – gerumas.
Psichologė Vitalija Mikutaitienė parinko 18 frazių, kurios gali padėti rasti saugų ryšį su įsiaudrinusiu ar tiesiog piktu vaiku.
Juk išties vaikai ateina į mūsų gyvenimą tik trumpam laikui. Ir reikia padaryti viską, kas tik įmanoma, kad jie paliktų mus su jausmu, jog vaikų-tėvų santykiai tarp mūsų pasibaigė. Per tą laiką reikia išmokyti vaiką suderinti iš pažiūros nesuderinamus dalykus, sako psichologai.
Paskutiniu metu reikalavimai, susiję su vaikų auklėjimu, pakilo praktiškai į nepasiekiamą lygį. Staiga paaiškėjo, kad vaikui vos ne nuo gimimo reikalingi madingi drabužiai, įvairiausi ugdymo kursai, šiuolaikinė elektronika ir žygiai į pramogų centrus. Daugelis mūsų patekome į šitų naujų tendencijų s...