Nors vienuolis Astijus augo religingoje šeimoje, nei vienas iš šeimos negalvojo, jog jis savo gyvenimą skirs bažnyčiai. Pasirodo, brolio kelias į tikėjimą nebuvo labai kunigiškas, o sprendimas savo gyvenimą pašvęsti Dievui buvo priimtas netikėtai.
vienuolis
27 straipsnių
Vienuolis (iš bžn. lot. monachus – gyvenantis atskirai; iš gr. monos vienas) – asmuo, priklausantis kokiai nors vienuolijai.
Įsivaizduokite: ant terasinių vienuolyno stogų, žiūrinčių į Himalajų viršūnių begalybę arba į snieguotas smailes užstojančius debesis, laksto būtybė ilgame apsiauste užrištomis akimis. Žemėn ji nenukrenta, neužsimuša. Paskui ji imasi burtų ir pranašauti. Tai – ne sapnas, o budistinio Ladako gyvenimo...
Griaustinio drakono žemė – viena paslaptingiausių šalių pasaulyje, į kurią turistai įleidžiami tik sumokėję solidžią sumą (28)
Butano karalystė iki šiol yra viena paslaptingiausių šalių pasaulyje. Patekti į Butaną galima tik gavus leidimą per tam tikrą turizmo agentūrą. Tai nėra taip sudėtinga, kaip tvirtinai kai kurie keliautojai, pasakojantys, kad reikalinga vos ne audiencija pas karalių. Tačiau kelionė į Butaną nebus pig...
Dalis žmonių pasirenka gyvenimą vienatvėje, nuošalyje nuo žmonių. Tiesa, gruzino Maksimo Kavtaradzės ir jo dabartinio namo istorija nepanaši į kitas – jo atsiskyrėliškas gyvenimas visiems matomas.
Jėzus pasakė mokiniams palyginimą: „Kodėl gi matai krislą savo brolio akyje, o nepastebi rąsto savojoje?! Ir kaip gali sakyti broliui: „Broli, leisk, išimsiu krislą iš tavo akies“, – pats nematydamas savo akyje rąsto?! Veidmainy, pirmiau išritink rąstą iš savo akies, o tada pažiūrėsi, kaip iš brolio...
„Labai keista, bet jie į mus žiūrėjo vos ne kaip į tėvynės išdavikus, nors buvome gyvenę Lietuvoje. Jie mus vadino tarybiniais žmonėmis, tarybukais ir dar kitais žodžiais. Nesinorėjo atsakyti: tai jūs išdavėt Lietuvą, mes ten turėjome gyventi. Trūko laiko, kad jie pamatytų, kad mes esame tokie patys...
Pamilo dukart, bet vis tiek pasirinko vienuolio kelią: pokalbis su jauniausiu Lietuvos broliu pranciškonu (34)
„Buvo ir apsisprendimų jau nebestoti pas brolius pranciškonus. Susipažinau su viena mergina. Tada iškart automatiškai tas klausimas iškyla. Tik kažkaip labai greitai išsisprendė, nes nebuvo jokios bendros kalbos. Susitarėme, kad neverta tęsti santykių. Ir vėliau, kai jau buvau pas brolius įsimylėjau...
Pamilo dukart, bet vis tiek pasirinko vienuolio kelią: pokalbis su jauniausiu Lietuvos broliu pranciškonu (150)
„Buvo ir apsisprendimų jau nebestoti pas brolius pranciškonus. Susipažinau su viena mergina. Tada iškart automatiškai tas klausimas iškyla. Tik kažkaip labai greitai išsisprendė, nes nebuvo jokios bendros kalbos. Susitarėme, kad neverta tęsti santykių. Ir vėliau, kai jau buvau pas brolius, įsimylėja...
Žmogaus gimimas yra pralaimėjimas ir klaida, juk gyvenama nežinant, ką veikti, neatskleidžiant savo galimybių ir vaikštant iš kampo į kampą.
Ramūnas Šuliakas, trisdešimt septynerių metų vyras, dabar su mylimąja gyvenantis ir dirbantis nedideliame Šiaurės Airijos mieste Niūryje, Lietuvoje gyveno visai kitokį gyvenimą. Ramūnas buvo Dievui atsidavęs ir pasaulio atsisakęs pranciškonų vienuolis. Jam nereikėjo pinigų, malonumų, moterų, kaip ji...
Žinomas Lietuvos menininkas, aktorius, režisierius, dzenbudistų vienuolis Kęstutis Marčiulynas-Bo Haengas pristato naują savo darbą, improvizacijų vakarą „Laiškai iš vienuolyno“ pagal savo paties parašytą dvasinių patirčių knygą „Laiškai iš Drakono kalnų“.
Nuvykti į vieną garsiausių vienuolynų, esančių Butane, nori ne vienas. Tačiau tokią mintį dažnam nuveja aukščio baimė, nes garsusis Taksango vienuolynas pastatytas ant 3120 metrų skardžio.
Lietuvoje yra apie 30 šventų paveikslų, kurie žmonių vadinami stebuklingais. Maldos ir prašymai prie jų išgydė vėžį, iš mirties prikėlė vaiką ir išpildė kitus žmonių prašymus.
Vakarinėje Bulgarijos dalyje, Rilos kalnuose yra vienuolynas, į kurį turistai plūsta pamatyti garsių freskų ir ypač vertingų knygų. Tiesa, kai kuriems pakliūti į jį kartais sutrukdo netinkama apranga.
Ar galite įsivaizduoti, kad devynias dienas ir naktis nuolat einate nevalgę, negėrę ir nemiegoję? Nors tai skamba neįtikėtinai, tačiau japonų budistas vienuolis įrodė, kad tai įmanoma. Visiškai neseniai jis įveikė šį varginantį religinį ritualą.
Shi Liliangas iš garsiojo Šaolinio vienuolyno pademonstravo neįtikėtiną sugebėjimą, kiek primenanti Biblijos legendą apie vandeniu vaikščiojantį Jėzų Kristų.
Vienoje Tailando šventykloje, kuri susilaukia kritikos dėl joje gyvenančių tigrų laikymo sąlygų, tigras sužalojo vienuolį, nors „neketino“ jo pulti, pirmadienį pranešė vienuolio gydytojas.
Čilė – pirmoji užsienio šalis, kur atsiras garsiojo architekto Antoni Gaudi sukurta koplyčia. Iki tol visa architekto kūryba apsiribojo Ispanijos sienomis. „Nuestra Senora de Los Angeles“ (Šv. Angelų Dievo Motinos) koplyčia, kurią A. Gaudi sukūrė beveik prieš šimtą metų, bus pastatyta Čilės Rankagvo...
Budistų vienuolis iš Tailando, nufotografuotas keliaujantis privačiu lėktuvu ir apsuptas prabangiausių ir madingiausių aksesuarų, ne tik susilaukė aršios kritikos – pareigūnai įšaldė visus jo pinigus. Įtariama, kad vienuolis plovė pinigus, skelbia „The Telegraph“.
Viskonsino (JAV) mokslininkų atliktas smegenų skanavimas prancūzų vienuoliui Matthieu Ricardui parodė, kad šis žmogus yra laimingiausias žmogus pasaulyje. Iki šiol nėra pavykę užfiksuoti laimingesnio žmogaus.