Sotus ir gaivus yra šis desertas su trešnėmis. O ir atrodo itin patraukliai, kai patiektas atskirose taurėse. Desertą su trešnėmis skanaukite, kai tik jis paruoštas.
Žemuogės
57 straipsnių
Žemuogė (lot. Fragaria) – erškėtinių (Rosaceae) šeimos augalų gentis. Šiai genčiai priklauso ir braškės. Lotyniškai fragum – žemuogė.
Šis desertas su varške ir bananais pretenduoja tapti vienu sveikiausių ir maistingiausių. Tokį ragaudami nebijosite kalorijų gausos, o organizmą papildysite itin vertingais vitaminais ir mineralais. Deserto su varške ir bananais pasiūlykite ir vaikams, ir svečiams.
Jei manote, kad būnant gamtoje neįmanoma pasigaminti tortą, klystate. Štai jums kruasanų torto receptas. Patikėkite – visi valgys kruasanų torto ir dar pakartoti norės.
Sakoma, kad žoleles geriausiai rinkti iki Joninių, mat birželio pabaigoje jos būna sukaupusios daugiausiai naudingųjų medžiagų. Kretingiškė Katerina Labanauskienė dar patikslino – tas laikas skirtingose vietovėse gali būti skirtingas, nes skiriasi klimato sąlygos. Tad mes paidairykime: o kas gi užau...
Stebina ne tik pirmųjų lietuviškų uogų kainos, bet ir pardavėjų taktikos – štai „Delfi“ skaitytojas Vilniaus Kalvarijų turguje užfiksavo neįprastą vaizdą – žemuoges pardavėjas svėrė suimdamas jas pincetu. Pirmųjų žemuogių kainos, pasak uogų augintojų atstovo, už stiklinę gali siekti 5–8 eurus, nes j...
Vasara užgriuvo be perspėjimo – iškart su žemuogėmis, grybais, alkanais uodais ir iki tinkamos maudytis temperatūros sušilusiu Snaigyno ežero vandeniu. Bei pagrįstomis dvejonėmis: ar tikrai sugebėsime dar išlikusius natūralios gamtos fragmentus išsaugoti ir palikti būsimoms kartoms.
Pirmąjį vasaros ketvirtadienį pačiame dzūkiškiausiame Veisiejų miestelio turguje jau prekiaujama žemuogėmis. O jų kaina netgi mažesnė, negu buvo prieš metus.
Dar prieš dešimtmetį žemuoginės avietės buvo mažai kam žinoma kultūra ir, tiesą sakant, net dabar nedaugelis jų įsiveisia soduose. Vis dėlto jas auginti tikrai verta.
Kultūrinės (sodo) žemuogės – intensyvi kultūra. Jei pasodinsite jas ankstyvą rudenį, pirmojo derliaus sulauksite jau kitą vasarą.
Jau nuo seno žinoma, jog žemuogės yra be galo naudingos uogos, kuriose gausu vitaminų B, C, E, K, folio rūgšties, karotinoidų, pektinų, antoksidantų bei mineralų – geležies, kalio, natrio, fosforo, kalcio ir kt. Emolus.lt sodo ir daržo prekių konsultantė Aistė Levanienė sako, vasaris ir kovas yra ta...
Sausio pabaigoje– vasario pradžioje galima daiginti kai kurias daržoves ir gėles.
Po žeme esanti augalų struktūra dažnai aprašoma labai paviršutiniškai ir ne visada suprantamai, nors būtent ji didžia dalimi lemia daugiamečių augalų augimo ypatumus, jų priežiūrą ir dauginimo metodus.
Nors Pietų Lietuvos pamiškėse žemuogienojai dar tik žydi, dzūkai jau atranda vietų, kur galima prisiskinti prisirpusių uogų. Bet ankstyvųjų žemuogių kaina Druskininkų turgaus pirkėjų nedžiugina.
Jei rugpjūtį pasodinsite žemuoges, derliaus sulauksite jau kitos vasaros pradžioje. Be to, būtent rugpjūtį ūsai ant krūmų būna tinkamo dauginimui dydžio.
Druskininkų turgaus prekystaliai geltonuoja voveraitėmis, tačiau jas perkančiųjų, net savaitgalį, kai kurortą užplūdo iš didžiųjų miestų suvažiavę poilsiautojai, mažiau, negu parduodančiųjų. O pirmosiomis liepos dienomis duris atvėrę miško gėrybių supirktuvės džiaugiasi sulaukiančios vis daugiau sav...
Vasara – šviežių vaisių ir daržovių sezonas. Todėl dažnas panevėžietis šviežių daržovių perka ne prekybos centruose, bet užsuka į Panevėžio centrinę turgavietę ir iš ūkininkų perka šiųmetes įvairias daržoves, vaisius ir net miško gėrybes – grybus, žemuoges.
Žiniasklaidos pranešimai, esą Dzūkijos šiluose jau dygsta voveraitės, gerokai perdėti, sako marcinkoniškė Janina Janušauskienė. Patyrusios grybautojos teigimu, jei kam pavyksta po kelių valandų vaikštinėjimo po girią aptikti saują už žirnį vos didesnių grybukų, iškart nufotografuoja ir kelia į socia...
Ankstyvo derliaus darže mėgėjai žino – kuo anksčiau pasirūpinsime daigais, tuo greičiau sulauksime darbo vaisių. Vasaris – idealus mėnuo pradėti daržininkystę – iki pavasario pradžios spės ūgtelėti daigai, o prasidėjus šiltiems orams, juos bus galima pasodinti į šiltnamį ar į daržą.
Sakoma, bijai vilko, neik į mišką. Tačiau šiais laikais labiau nei pilkiai gąsdina erkės. Tad miško gėrybių išsiilgusiems panevėžiečiams viena išeitis – grybauti ar uogauti turguose. Tiesa, čia gali išgąsdinti pirmųjų uogų ar grybų kainos, tačiau pamiklinus liežuvį galima pasiderėti, mat daugiausia ...
Vasara – metas, kai racioną papildome didesniu kiekiu daržovių ir vaisių, rečiau vartojamų kitais metų laikais. Turguose apstu įvairiausių rūšių uogų, o sveikatos specialistai vieningai sako, kad pati vertingiausia šiuo metu jau sunokusi miško uoga – žemuogė.