Kad pelargonijos džiugintų gausiu žydėjimu, sodininkai rekomenduoja jas maitinti trąšomis, paruoštomis jodo ir vandenilio peroksido pagrindu.
žydėjimas
37 straipsnių
Kad rožės žydėtų visą vasarą, reikia jas tinkamai maitinti. Kad rožės gerai žydėtų, reikia tinkamai jas prižiūrėti – saugoti augalus nuo šalnų, laiku genėti, nustatyti ir neutralizuoti kenkėjus, prireikus gydyti. Bet svarbiausia – tinkamai maitinti trąšomis ir maistinėmis medžiagomis.
Gal galite patarti kuo pavasarį tręšti bijūnus, kad gausiai žydėtų? Toks klausimas nuskambėjo vienoje iš feisbuko grupių.
Panevėžio centre pražydo kaštonai, liepos, tarsi būtų pavasaris, sprogdina lapus, baltais žiedeliais apsipylė įprastai vidurvasarį žydinti lanksva, grybautojai stebisi miške aptikę žydinčių aviečių, o Pakruojo dvare obelys pasipuošė žiedais.
Agurkai gausiai žydi, bet vaisių taip ir neužmezga. Pažįstama situacija, kai agurkai žydi tuščiais žiedais? Iš tikrųjų taip nutinka dažnai ir su tuo susiduria dauguma sodininkų. Kodėl taip nutinka ir ar galima kažką padaryti?
Feisbuko grupėje „Orų entuziastai“ – tikra vasara: čia netrūksta žydinčios, kvepiančios ir užburiančios gamtos vaizdų. Keletu tokių kadrų iš Mosėdžio linų laukų dalinasi Augustina Piečienė, kurie primena, jog dabar pats metas pasidžiaugti linų žydėjimu.
Vasara – bene gražiausias metų laikas gėlių, augalų ir spalvų mylėtojams. Vilniaus universiteto botanikos sode jau dabar netrūksta akį prikaustančio grožio: savo spalvomis dalinasi sodybų karaliai rododendrai, gražuolės alyvos ir kiti žiedai. Pasak VU botanikos sodo darbuotojų, nors augalų žydėjimas...
Verbų sekmadienį Veisiejų regioninio parko pažintiniame take per Petroškų mišką pražydo paprastasis žalčialunkis – nuodingas augalas, kurio įspūdingo grožio žiedais geriau gėrėtis per saugų atstumą.
Dažnuose namuose Kalėdų žvaigždė antrąkart nesuraudonuos: štai kokios klaidos šį augalą pražudo (15)
Kalėdų žvaigžde vadinama puansetija šventiniu laikotarpiu papuošia namus ryškiu lapų raudoniu, tačiau, šiems nukritus, kitų švenčių sulaukia ne kiekvienuose namuose. Kad augalas gyvuotų kuo ilgiau ir būtų daugiau nei vienos šventės puošmena, neužteks jo tik palaistyti – su botanikėmis kalbame apie t...
Kėdainių rajone pražydo tūkstantis magnolijų: pasigrožėti plūsta šimtai lankytojų iš visos Lietuvos (42)
Šiomis dienomis į Krakių seniūniją traukia gamtos mylėtojai ne tik iš Kėdainių miesto ar rajono, bet ir iš visos Lietuvos. Garsiajame Skinderiškio dendrologiniame parke visu grožiu pražydo šio parko pažiba vadinamos magnolijos. Būtent dėl jų parkas kasdien sulaukia ne dešimčių, o šimtų lankytojų.
Turbūt kiekvienas iš mūsų žino, koks džiaugsmas apima tarp pernykščių rudų lapų radus pirmuosius besiskleidžiančius trapius žiedelius. Neretai tokių „radybų“ nuotrauka keliauja tiesiai į socialinius tinklus su prierašu „Jau pavasaris!“ ir sulaukia aktyvaus palaikymo. Ir iš tiesų, pirmieji žiedai yra...
Visi sutiks, kad žydėjimas gamtoje – vienas iš gražiausių reiškinių žmogaus akiai. Padūsaujame, kad tai galėtų tęstis kuo ilgiau. Deja, tik ne kalbant apie vandenį, kuriam pradėjus „žydėti“ ir užsitęsus šiam procesui, gali kilti grėsmė visai ekosistemai, taip pat ir žmogaus sveikatai.
Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkai Žemaitijos nacionalinio parko direkcijoje vietos bendruomenei praėjusią savaitę pristatė Platelių ežero tyrimų, atliktų dalyvaujant tarptautiniame su Europos kosmoso agentūra vykdomame projekte „TODAY“, rezultatus, - apie tai praneša Aplinko...
Kovo 29 d. vakarą Tokijo gyventojai reiškė meilę nuostabiems sakurų žiedams pasitiesę iškylų kilimėlius ant Sumidos upės kranto.
Kiekvieną pavasarį Halerbos miške Belgijoje pražysta ryškiai mėlynos scylės. Jų žydėjimo pikas – balandžio vidurys. Įprastai jos žydi nuo 7 iki 10 dienų.
Tik ką pavasarį pasveikino Burbiškio dvaro tulpės. Nuo jų neatsilieka ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kauno botanikos sode augančios tulpių rūšys: gėlės iš viso pasaulio kviečia grožėtis bundančia gamta.
Medikai perspėja, kad vandens „žydėjimai“ yra ne tik estetinė ir ekologinė problema, jų pavojingumas priklauso nuo „žydėjimus“ sukeliančių melsvabakterių rūšių, kurios gali sintetinti toksines medžiagas. Anot specialistų, Lietuvoje aptinkama daugiau nei 50 toksinių melsvabakterių rūšių, o septynioli...
Denverio botanikos sode rugpjūčio 20 d. pražydo itin retas tropinis augalas – gigantiškasis amorfofalas. 1,5 metro aukščio gėlė skleidžia itin nemalonų kvapą, primenantį pūvančios mėsos tvaiką. Botanikos sodo kuratoriai teigia, kad ši gėlė žydės 24-48 valandas. Iš Indonezijai priklausančios Sumatros...
Kovo 23 dieną Tokijuje prasidėjo vyšnių žydėjimo sezonas, teigia Japonijos meteorologijos agentūros atstovai.
Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi skaitytoja, kuri džiaugėsi pražydusiu vadinamuoju kinų pinigų medžiu. Augalas žiedus sukrovė netikėtai ir skaitytoja kiek nustebo tokiu jo elgesiu.