Pastatytas tiltas nykstančioms beždžionėms apsaugoti
Susirūpinę dėl neseniai sumažėjusios auksaspalvių liūtbeždžionių populiacijos, Rio de Žaneiro gamtosaugininkai virš judraus greitkelio pastatė tiltą, kad padėtų beždžionėms saugiai pereiti iš vienos miško zonos į kitą.
Atlanto miškai yra vienintelė vieta pasaulyje, kur laukinėje gamtoje tebegyvena auksaspalvės liūtbeždžionės.
Gamtosaugininkų pastarųjų keleto dešimtmečių pastangos davė vaisių, ir šių nykstančių beždžionių skaičius padidėjo, tačiau 2018 metais kilęs geltonosios karštligės protrūkis pražudė 32 proc. populiacijos.
Remiantis apytikriais skaičiavimais, šiandien laukinėje gamtoje gyvena apie 2 500 auksaspalvių liūtbeždžionių. Gamtosaugininkai ypač nerimauja dėl vienos šių beždžionių grupės, kurią izoliavo judrus greitkelis.
Praėjusiais metais pastatytas tiltas buvo apsodintas medžiais, krūmais ir žoliniais augalais, siekiant sukurti natūralų koridorių, kuris bus patrauklus primatams.
Pasodinta augmenija vis dar jauna, todėl prireiks šiek tiek laiko, kol auksaspalvės liūtbeždžionės pradės naudotis tiltu. Kaip sakė metapopuliacijos projekto vykdomasis direktorius Luisas Paolo Marquesas Ferrazas, dviem tūkstančiams auksaspalvių liūtbeždžionių reikėtų bent 25 tūkstančių hektarų miško. Bet miškas nėra vientisas, jo teritorijoje yra kirtimų, kelių ir miestelių.
Vadovaujantis gamtosaugininkų vertinimais, Brazilijoje nebeliko maždaug 95 proc. auksaspalvių liūtbeždžionių natūralių buveinių.