Norint gauti gausų derlių, svarbu žinoti, kaip tinkamai laistyti ridikėlius. Agronomė ir kraštovaizdžio dizainerė Anastasija dalijasi patarimais šia tema.

Pagrindinės sąlygos – reguliarumas ir saikingumas

Ridikėliai mėgsta drėgmę, tačiau netoleruoja jos pertekliaus. Todėl svarbu palaikyti reguliarų ir saikingą laistymą.

Dirva turi būti drėgna, bet ne užlieta vandeniu, kad būtų išvengta šaknų puvinio ir kitų problemų.

Naudokite šiltą vandenį

Ridikėliams laistyti rekomenduojama naudoti šiltą vandenį, ypač augimo pradžioje. Tai padės sėkloms greičiau sudygti ir paskatins šaknų augimą.

Dėl to ridikėliai greičiau vystysis ir anksčiau subręs, todėl derlius bus gausesnis.

Mulčiavimas siekiant išsaugoti drėgmę

Dar vienas veiksmingas būdas padidinti derlių – mulčiuoti dirvą aplink ridikėlių augalus. Mulčias padeda išlaikyti drėgmę dirvoje, apsaugo nuo garavimo ir palaiko optimalią augalų augimo temperatūrą.

Mulčias taip pat padeda kovoti su piktžolėmis, kurios pavasarį būna labai aktyvios ir gali smarkiai pakenkti visų augalų augimui.

Retas laistymas

Specialistai rekomenduoja ridikėlius laistyti retai. Tai reiškia, kad ridikėlius geriau laistyti rečiau, bet gausiai, nei dažnai ir nedideliu kiekiu vandens.

Toks metodas skatina gilų drėgmės prasiskverbimą į dirvožemį ir stiprių bei sveikų šaknų vystymąsi, o tai galiausiai lemia didesnį derlių.

Maitinimas

Į laistymo vandenį galima įpilti trąšų su fosforu arba kaliu. Azoto trąšų naudoti neleistina, nes tikslas – gauti ne žalią lapiją, o šakniavaisius.

Žinoma, jei dirvožemis derlingas ir purus, tręšti nebūtina.