Kad musės atskristų į jūsų namus, būtinos tam tikros sąlygos.

Maisto atliekos. Atviri šiukšlių kibirai, nesandarūs čiaupai, maisto likučiai ant stalo – visa tai yra maisto šaltinis musėms. Dėl to turėtumėte būtinai viską kruopščiai išvalyti bei nuplauti.

Didelė drėgmė. Jei jūsų namuose didelė drėgmė, musės būtinai pasirodys, nes jų lervos taip yra apsaugotos nuo žūties. Todėl jei kur nors yra vandens sankaupa, vabzdžiai skraidys ir vasarą, ir žiemą.

Plyšiai lubose, grindyse ir sienose. Musės gali prasiskverbti net pro sunkiai prieinamas vietas, todėl turėtumėte pasirūpinti, kad jūsų namuose nebūtų plyšių.

Musė

Kambariniai augalai. Vabzdžiai pasirodo sunokusiuose vaisiuose bei dirvoje, tai gali būti drozofilos ir rudosios musės.

Prie namų esančios šiukšlės. Jei prie langų stovi šiukšlių dėžės su šiukšlėmis, į jūsų namus tikrai įskris musės.

Iš gatvės. Musės skraido pro atvirus langus ir duris, jei jos neapsaugotos tinkleliu.

Kaip atsikratyti musių liaudiškais metodais

Eterinis aliejus. Musės nepakenčia levandų, bazilikų, pipirmėčių ir eukaliptų kvapo, todėl galite nusipirkti aromatinę lempą arba įlašinti kelis lašus į vandenį bei išpurkšti patalpą.

Amoniakas. Vabzdžiai bijo alkoholio kvapo, todėl namus apipurkškite vandeniu su keliais lašais amoniako.

Musė

Obuolių sidro actas. Iš acto galima pasigaminti spąstus. Įpilkite šiek tiek skysčio į stiklainį ir uždenkite dangteliu prieš tai jame padarę skylučių. Vabzdžiai, patekę į tokią gaudyklę, niekada iš jos neišsilaisvins.

Pelargonijos ir paparčiai. Jei turite sodo sklypą, jame reikėtų pasodinti šių dekoratyvinių augalų – musės bijo jų kvapo.

Pelynas ir šeivamedis. Šie augalai taip pat gana efektyviai kovoja su vabzdžiais, todėl nenaikinkite jų, jei auga jūsų darže. Kuo daugiau tokių augalų sklype bus, tuo mažiau musių bus jūsų namuose.

Šaltinis: tsn.ua