Vis dėlto vis dar pasitaiko darbuotojų, kurie darbovietėje yra tarsi tas metaforinis šaukštas deguto. Štai penki tipai darbuotojų, kuriems retai pasiseka darbe.

Liežuvautojai

Tokie žmonės nuolat bando sužinoti viską, ką tik gali apie bendradarbių profesinį ir asmeninį gyvenimą, ir iškapstyta informacija dosniai dalijasi su visu biuru. Liežuvautojai darbe dažniausiai kalba apie politiką ir mažai dirba, tad užsitarnauja nelabai profesionalaus darbuotojo reputaciją. Bendradarbiams sunku pasitikėti tokiu žmogumi, kuris dar ir skeptiškai vertina savo darbovietę. Su liežuvautoju mažai kas nori bendradarbiauti ir skatinti jį kilti karjeros laiptais.

Pastumdėliai

Pastumdėlis niekada niekam nesako „ne“ – nei naujoms užduotims, nei netikusioms idėjoms, nei nepagarbiems bendradarbiams. Nors tai, kad jie vengia griežtai pareikšti savo nuomonę, kartais gali būti vertinama kaip itin malonaus žmogaus bruožas, vis dėlto charakterio tvirtumo stoka ilgainiui ima kenkti komandai dėl kelių priežasčių. Tokie žmonės nesugeba susidėlioti prioritetų, tad nuolat nespėja atlikti savo užduočių. Pastumdėlis niekada nebus patikimas partneris. Be to, tokie žmonės neretai užsitarnauja prastą reputaciją kaip vadovų padlaižiai.

„Stabdžiai“

„Stabdis“ yra pastumdėlio priešingybė. Šie žmonės linkę priešintis kitų idėjoms. Jiems patinka tik tokie procesai, prie kurių jie jau yra įpratę, tad jie iš visų jėgų stengiasi, kad viskas liktų, kaip buvę – dažniausiai progreso sąskaita. „Stabdžiai“ kuria taisykles ir gaires, jiems sunku pasitikėti komandos nariais, tad jie ne tik patys neatskleidžia savo potencialo darbe, bet ir trukdo tai daryti kitiems. Jie linkę smulkmeniškai kontroliuoti kitus.

Aukos

Tokie žmonės, kad ir kokią poziciją darbovietėje užimtų, niekada dėl nieko nebūna kalti. Jie neprisiima atsakomybės už vėlavimus ar profesines klaidas, ir yra linkę suversti kaltę kitiems bendradarbiams arba aplinkybėms. Jie mano, kad taisyklės galioja visiems, tik ne jiems, ir labai greit praranda savo komandos pasitikėjimą.

Gudruoliai

Gudruoliai mano – ne, žino – kad už juos protingesnių nėra. Jie nepripažįsta kitų nuomonės. Jei kas nors darbe nepavyksta, gudruoliai mano, ir sako, kad taip nutiko tik dėl to, kad niekas nesilaikė jų pasiūlyto plano. O kai kas nors pavyksta, gudruoliai būtinai pabrėš, kad sėkmė nusišypsojo tik jų genialių sumanymų dėka. Gudruolis greitas nurašyti kitus kaip kvailus, o susirinkimuose ir santykiuose linkęs elgtis arogantiškai. Tokių žmonių niekas nemėgsta, mažai kas jais pasitiki, tad jiems sunku įgyvendinti savo nuostabias idėjas. Deja, apakinti narciziško savo pačių žavesio spindulių, jie patys dažniausiai šito nepastebi.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)