„Mane stebina tai, kad nors aš ir esu jauniausias žmogus biure, studentas ir neturiu daug patirties – su manimi bendrauja kaip su lygiu. Bendradarbiai išklauso mano nuomonės, padeda ir atsako į klausimus, kai kyla neaiškumų. Praktikantai yra kaip paprasti darbuotojai, kurie turi „tikras“ užduotis, atsakomybes. Čia jaučiuosi vertinamas kaip bet koks kitas darbuotojas ir tai labai šaunu“, – dalinasi pirmaisiais įspūdžiais studentas.

Rezultatai, kurie padės išspręsti saugumo problemas

Daugumai žmonių „Amazon“ asocijuojasi su internetine parduotuve. Studentas patikslina, kad „Amazon“, arba tiksliau „Amazon Web Services“ (tarptautinė santrumpa, AWS) yra didžiausias debesų kompiuterijos paslaugų tiekėjas pasaulyje ir didelė dalis bendrovės pajamų atkeliauja būtent iš čia.

Stažuotės metu praktikantai gauna individualias užduotis – sukurti savo asmeninius projektus. Komanda, kuriai priklauso KTU Informatikos fakulteto programų sistemų trečiojo kurso studentas, yra atsakinga už branduolio (angl. kernel) ir hipervizoriaus (angl. hypervisor) testavimą. Tokia programinė įranga vis dar veikia tinkamai, tačiau veikia lėtai arba sunaudoja daugiau atminties nei anksčiau. Komandos rezultatai parodys, ar naujesnė programos versija dėl pakeitimų programos kode neatlieka klaidingų funkcijų, ar nėra saugumo spragų.

Asociatyvi nuotr.

„AWS sudaro labai daug serverių, todėl testavimo rezultatai turi labai daug trukdžių, vadinamų triukšmu. Dėl jų rezultatus yra sudėtinga interpretuoti. Pavyzdžiui, nuspręsti, ar testas nepavyko dėl to, kad yra klaida programoje, ar dėl to, kad serverio procesorius yra labai įkaitęs. Kiti išoriniai veiksniai, tokie kaip aktyvi diena, taip pat gali lemti tinklo veiklos lėtumą, ir tai nėra programos klaida. Mano projektas turėtų sumažinti spėliojimą ir padėti inžinieriams daryti sprendimus remiantis testų rezultatais“, – paaiškina studentas.

Be šio projekto, M. Stankevičius prisideda ir prie kitų komandos įrankių vystymo: tiekia testavimo serviso įrangą kitoms „Amazon“ komandoms. Taip pat jis yra atsakingas už projekto pristatymo laiką, jo aktualumą bei „Amazon“ vartotojų informavimą rūpimais klausimais.

Kiekvienas darbuotojas vertinamas kaip lyderis

„Amazon“ darbo aplinka yra išties išskirtinė – kiekvienas darbuotojas turi vadovautis įmonės principais, juos taikyti kasdieniniame darbe.

„Labai dažnai galima išgirsti kaip vienas darbuotojas giria kitą už kokį nors veiksmą. Pavyzdžiui, „Ačiū, kad prisiėmėte atsakomybę” arba: „Geras, į klientą orientuotas, problemos sprendimas„. Taip pat įmonės principai atsispindi ir diskusijose, kai paremiamas vienas ar kitas sprendimas už tai, kad pavyzdžiui, jis yra taupus, ar už tai, kad geriau sprendžia kliento problemą“, – pateikia pavyzdžių pašnekovas.

Darbuotojams įmonė kelia didelius lūkesčius. Jie tikisi, kad kiekvienas taps lyderiu, o tai, pasak M. Stankevičiaus, gali būti sudėtinga. Dažnai darbuotojams tenka „perlipti save“: būti aktyviems, nebijoti nesutikti su kitų žmonių nuomone ir klausti, kad ir kokie tavo klausimai atrodytų elementarūs.

„Suteikiama daug atsakomybės ir savarankiškumo – turi pats išsiaiškinti, kaip spręsti problemą ir kaip ją įgyvendinti“, – sako praktikantas.

Studentas džiaugiasi, kad gali tobulinti savo žinias pasaulinio lygio kompanijoje – jas gali pritaikyti dirbdamas su vienomis iš sudėtingiausių programinių įrangų pasaulyje. Tai – vieta, kurioje dirba labai talentingi darbuotojai.

„Darbo vietoje yra gausybė skirtingų tautybių žmonių, daug skirtingų kultūrų, kalbų, pasaulėžiūrų. Žinoma, daugiausiai biure yra vokiečių, bet be to, yra labai daug žmonių iš skirtingų šalių: Venesuelos, Kazachstano, Kinijos, Indijos. Asmeniškai, man labai smagu ir įdomu pabendrauti su žmonėmis iš skirtingų kraštų ir sužinoti jų istorijas, patirtis, pasaulėžiūrą“, – sako M. Stankevičius.

Po kelių savaičių praktikos vaikinas susipažino ir su vienu lietuviu – jie Drezdeno biure dirba dviese.

Norėtų likti

Prieš atranką M. Stankevičiui teko paplušėti – jis skaitė technines knygas, kurių tematika atspindėjo darbo „Amazon“ specifiką, pavyzdžiui, apie operacines sistemas, algoritmus. Taip pat vaikinas sprendė programavimo užduotis. Žinoma, sukaupta patirtis irgi prisidėjo prie svajonių praktikos – buvę darbai, asmeniniai projektai, komandiniai KTU projektai, „Gifted“ veiklos. Pašnekovo manymu, didelę dalį sėkmės sudaro ir patirtis, nesusijusi su įgūdžiais.

„Reikia turėti ne tik stiprius techninius pagrindus, bet ir būti užsiėmus kita veikla. Jeigu studentas, peržiūrėjęs „Amazon vadovavimo principų“ sąrašą, kiekvienam principui gali sugalvoti bent po du pavyzdžius iš savo patirties, tokiu atveju jis yra geras kandidatas į „Amazon“, – teigia studentas.

Asociatyvi nuotr.

Dar studijų KTU metu M. Stankevičius siekė aukštų rezultatų – jau pirmame kurso dalyvavo talentingiausių studentų „Gifted“ programoje. Tai – bendruomenė, kurioje susirenka ne tik talentingi žmonės, bet ir motyvuoti, siekiantys nuolat tobulėti. Tokia aplinka paskatino pašnekovą žengti žingsnį savo svajonių karjeros link.

„Buvimas tokioje aplinkoje paskatino mane pabusti nuo šiokios tokio letargo, nuo nieko neveikimo – pradėti lipdytis savo karjerą dar universitete. „Gifted“ mane motyvavo ir skatino turėti aiškius tikslus ir jų siekti“, – pasakoja vaikinas.

Veiklos Mantui tikrai netrūksta. Jis ne tik studijuoja, bet ir dirba kaip laisvai samdomas programuotojas vienoje Vokietijos įmonėje.

„Be darbo, mėgdavau domėtis programavimu, skaitant įvarius straipsnius internete, knygas ar darant kokius asmeninius projektus. Taip pat skirdavau laiko „Gifted“ veikloms“, – sako pašnekovas.
Studentas tikisi, kad praktikos metu pasirodys puikiai ir baigęs universitetą jis galės grįžti bei tęsti savo karjerą.

„Norėčiau patobulėti ir kaip inžinierius, ir asmeniškai. Šaunu dirbti su labai talentingais žmonėmis, pamatyti kaip dirba didelės sistemos bei mokytis aukštų standartų. „Amazon“ moko gerai išmanyti darbo sferą, suprasti klientų problemas bei surasti aktualių problemų sprendimus. Taip pat, čia mes turime prisiimti atsakomybę už savo produktą bei turėti pagrįstą savo nuomonė ir nebijoti ją išsakyti“, – teigia M. Stankevičius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)