Šiuo metu jau 42 metų sulaukęs jo pažįstamas įmonėje pradėjo darbuotis nuo 2010-ųjų. Bendrovės vadovas jam patikėjo vairuotojo-vadybininko pareigas ir pasiūlė didesnį nei tuo metu kiti darbdaviai mokėdavo atlyginimą. Naujasis kolega buvo atsakingas už jūrinių konteinerių pervežimą iš Klaipėdos uosto ir jų atgabenimą į uostą. Sutarti jiems sekėsi neblogai, bendravo net šeimomis.
Po keleto metų vyrų keliai išsiskyrė. Į įmonę pakviestasis šiaulietis pradėjo reikšti nepasitenkinimą atlyginimu ir darbu, planuoti savo verslo įmonės sukūrimą ir įkalbėjo darbdavį jam parduoti vilkiką.
Taigi, vyras, įkūręs įmonę „Dinguva“ (pavadinimas išgalvotas), perėmė iš buvusio darbdavio tą verslo dalį, kurią kuravo dirbdamas jo įmonėje. „Akvilės“ vadovas, atsisakęs jūrinių konteinerių pervežimo Lietuvoje, nutraukė ir naftos produktų pirkimo-pardavimo sutartį su bendrove, kuri palankiomis sąlygomis parduodavo jiems degalus.
Kreditinės degalų pirkimo kortelės buvo užblokuotos, tačiau įmonei negrąžintos, nes buvęs kolega aiškino, kad vienos jam negrąžino vairuotojas, o kita yra atiduota degalų tiekimo įmonei. „Akvilės“ vadovas per daug ir nereikalavo, nes manė, kad užblokuotomis kortelėmis niekas pasinaudoti negalės.
Bet jis labai suklydo. 2018-ųjų vasarą iš degalų tiekimo įmonės jis gavo didžiulę sąskaitą, kuri bylojo, kad per nepilną mėnesį jų įmonės vardu buvo įsipilta per 12,5 tūkst. litrų dyzelino, kurio bendra vertė siekė 13 717 eurų. Degalai buvo pilti, naudojantis tomis degalų pirkimo kortelėmis, kurių negrąžino buvęs kolega. „Akvilės“ vadovas kreipėsi į teisėsaugą.
Pradėję tyrimą, Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su tyrimui vadovaujančiu Šiaulių apygardos prokuroru nustatė, kad minėtomis degalų pirkimo kortelėmis atsiskaitė žmogus, į degalinę atvykęs baltu „Lexus“, kuris taip pat mokėjo ir už į baltą vilkiką įpiltą dyzeliną. Būtent, tokias transporto priemones turėjo buvęs kolega ir naujai įkurtos įmonės „Dinguva“ savininkas.
Tyrimo metu buvo nustatyti „neeiliniai“ šio žmogaus gebėjimai, atvedę jį į teisiamųjų suolą. Vyras tyrėjams paaiškino, kad 2018 m. pavasarį jo materialinė padėtis buvo labai prasta ir jis sugalvojo pasipelnymo aferą. Pasinaudojęs balso pakeitimo programėle, kuri vyrišką balsą pakeitė į moterišką, jis paskambino į degalinę, prisistatė „Akvilės“ direktore ir išreiškė norą atnaujinti degalų pirkimo sutartį.
Apsimetėlis, motyvuodamas, kad yra užsienyje, o įmonės transporto priemonėms reikia važiuoti čia ir dabar, susitarė dėl galimybės sutartį sudaryti elektroniniu būdu. Nusikalstamai veikai daryti jis įsigijo tik tam naudojamą telefoną, susikūrė elektroninį paštą, labai panašų į UAB „Akvilė“ paštą, konspiracijos tikslu prie savo elektroninio pašto jungėsi vieno Šiaulių prekybos centro parduotuvėje, kurioje dirbo jo sugyventinė.
Vyras nuo turėtų senų „Akvilės“ dokumentų nukopijavo direktorės parašą, sufabrikavo įmonės antspaudą ir, taip sukonstravęs netikrą naftos produktų pirkimo-pardavimo sutartį, ją elektroniniu paštu nusiuntė degalinei. Remiantis atnaujinta sutartimi, buvo atblokuotos dvi senosios „Akvilei“ priklausiusios degalų pirkimo kortelės. Jomis naudodamasis šiaulietis ne vieną kartą degalinėje pylėsi dyzeliną, po to jį perpildavo į talpyklas, kurias sandėliavo savo pamotės garaže. Čia kratos metu policija rado apie 6 tonas dyzelino, kiti degalai jau buvo sunaudoti.
42 metų šiauliečiui pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo ir aplaidaus savo įkurtos įmonės apskaitos tvarkymo, mat, vyras nematė reikalo vesti pirkto ir sunaudoto kuro apskaitos. Be to, jam pareikštas įtarimas ir dėl neteisėto disponavimo namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymo, nes per kratą jo namuose buvo rasta beveik 13 litrų naminės degtinės.