1. Atsipalaiduokite ir stebėkite
Atėjus į naują darbovietę primygtinai rekomenduojama kurį laiką stebėti aplinką, kreiptis į bendradarbius įvertinimo, bendradarbiauti su jais, ir tik tada siūlyti naujas iniciatyvas. Svarbiausia – perprasti vidinę įmonės kultūrą, kad neperžengtumėte jos ribų.
2. Visiems rodykite pagarbą
Net jei bendradarbis (-ė) atrodo nelabai įtakingas (-a), o tik pagalbinis darbuotojas, tai nebūtinai reiškia, kas jis (ji) neturi įtakos. Todėl bus protingiausia pagarbiai elgtis su visais – nuo automobilių aištelės prižiūrėtojo iki bufeto darbuotojos.
3. Išsiaiškinkite, kurie darbuotojai įtakingi
Nemanykite, kad jūsų skyriaus vadovas yra vienintelis žmogus, kuriam reikia padaryti gerą įspūdį. Naudokitės kiekviena proga parodyti aukštesnei įmonės vadovybei, kad jūs egzistuojate. Užkalbinkite juos lifte ir koridoriuje. Jei dar nesate pažįstami, prisistatykite.
4. Stenkitės labiau, nei reikalaujama
Darbe būkite ne minimalų reikalaujamą laiką – parodykite, kad esate pasiruošęs (-usi) daryti viską, kad tik būtų užtikrinta kokybė. Į darbą ateikite anksčiau, iš jo išeikite vėliau, užmegzkite neįpareigojančius pokalbius su bendradarbiais – įrodykite personalo atrankos skyriui, kad jus pasamdydami jie nesuklydo.
Pačioje pradžioje, kol dar neįsitvirtinote, pasistenkite neimti atostogų ar nedarbingumo dienų. Vis dėlto, kad ir kiek valandų praleistumėte darbe, labai svarbu, kad gerai išsimiegotumėte, valgytumėte ir judėtumėte. Svarbu rūpintis ne tik kitais, bet ir savimi.