– IT sektoriuje dirbate daugiau nei 20 metų, nuo ko prasidėjo jūsų kelias į šią sritį? Kaip atrodė IT sektorius prieš tuos keletą metų ir kaip dabar vertinate spartų technologijų augimą?

– „Užsikabinau“ dar mokydamasis mokykloje, kai pirmą kartą pamačiau „Sinkler“ kompiuterį. Be abejo, tai buvo tik žaidimai, bet man buvo įdomu kaip jie yra sukurti. Žiūrėjau kodą, eksperimentavau, bandžiau parašyti kodą savo žaidimui. Ir taip supratau, kad tai mano aistra.

Jei grįžčiau į pačią pradžią, atgal prieš tuos 20 metų, manau, kad šiandien tuos laikus galima sulyginti su akmens amžiumi. Ir aš turiu galvoje ne vien tik technologinį augimą. Pasikeitė, gamybos procesai bei metodologija, mūsų gyvenimo būdas. Bet turbūt išskirčiau svarbiausią aspektą – žinių šaltinių prieinamumą. Jau nieko nestebina, jei mes kažko nežinome, tuoj pat ieškome informacijos internete. Stebiu savo vaikus, kaip greitai jie randa reikalingą informaciją, kaip greitai jie mokosi. Manau, kad toks lengvas būdas pasiekti informaciją ir lemia spartų IT srities vystymąsi. Mes sunkiai įsivaizduojame šiandien save be išmaniojo telefono arba planšetes. Dabar mes tapome labai priklausomi nuo technologijų, tuo pačiu ir labiau pažeidžiami.

– IT įmonėje darbuojatės daugiau nei septynerius metus. Su kokiais iššūkiais per visą šį laiką susidūrėte ir kas buvo sudėtingiausia?

– Į „Devbridge“ atėjau prieš septynerius metus, man paskambino ir tiesiog pakvietė į pokalbį. Tuo metu Vilniaus biuras buvo ką tik atvėręs duris, čia dirbo vos keli žmonės. Po skambučio buvau nusiteikęs skeptiškai, juk tai buvo jauna kompanija, palyginus visai neseniai pradėjusi dirbti Lietuvoje. Bet po visų darbo pokalbių ir apsilankymo tuo metu pagrindiniame Lietuvos biure, Kaune, mane labai sužavėjo žmonės ir kultūra bei įmonės ambicijos. Sudėtingų iššūkių šiame sektoriuje visada buvo.

Pavyzdžiui, dauguma iš mūsų mėgsta dirbti su naujausiomis technologijomis, deja, ne visi šiandienos projektai ir ne visi verslo sektoriai yra pasiruošę pažangiai skaitmenizacijai, tad kartais yra sudėtinga užtikrinti šį komandos narių poreikį. Tačiau manau, kad komandos vadovo sugebėjimas parodyti vertę, net jeigu tai technologiškai nėra pats patraukliausias projektas ir yra vienas iš didžiausių iššūkių. Be to IT specialistų poreikis rinkoje yra milžiniškas, konkurencija yra didžiulė. Tačiau pritraukti ir išlaikyti darbuotojus padeda įdomūs projektai bei tobulėjimo galimybės stiprioje komandoje.

– Vos pradėjęs darbuotis įmonėje, jau po metų tapote vadovu ir juo sėkmingai dirbate iki šiol. Kaip sekasi vadovauti komandai ir kaip pavyksta užtikrinti sklandų komandos darbą bei visų jos narių motyvaciją bei įsitraukimą?

– Koks aš esu vadovas, geriausia turbūt klausti mano kolegų. Aš savęs nelaikau vadovu, aš esu komandos narys bei kolega, kuris padeda spręsti kasdienius iššūkius bei pašalinti įvairius trukdžius. Darbas su žmonėmis ir yra sudėtingiausias dalykas šioje rolėje, bet tuo pačiu tai teikia daug džiaugsmo. Man labiausiai patinka „Devbridge“ tai, kad čia dauguma žmonių jau yra motyvuoti. Reikia tik tinkamai padėti palaikyti kolegų motyvaciją. Parodyti žmonėms jų kuriamą vertę, duoti įrankius ir suteikti visas galimybes priimti sudėtingus sprendimus. Mes esame visi skirtingi, todėl labai svarbu pastebėti kas motyvuoja kiekviena komandos narį, padėti jam tobulėti. Be viso to, man asmeniškai yra labai svarbu išlaikyti glaudų asmeninį ryši su kiekvienu komandos nariu.

– O kaip išlaikyti šį nuoširdų asmeninį ryšį, kokius metodus jūs naudojate?

– Manau, įvairios veiklos, nesusijusios su darbu, padeda mums palaikyti ryšį bei motyvaciją. Neseniai susiorganizavome visos komandos skraidymą parasparniais. Mačiau, kad tai paliko daug nepamirštamų įspūdžių kolegoms. Kas kartą stengiamės sugalvoti ką nors įdomesnio, o kartais užtenka tiesiog paskirti vakarą ir išeiti visiems pavakarieniauti kartu.

– Teko darbuotis prie itin sudėtingų IT produktų ir projektų, kuriuos išskirtumėte kaip įdomiausius, labiausiai įsimintinus?

– Per visą savo darbo įmonėje istoriją, aš dirbau vos prie kelių, tačiau labai įdomių projektų. Net penkerius metus vieningai darbavomės su JAV technologijų bendrove, vystančia technologinę platformą ir produktų rinkinį skirtą, elektroninių duomenų surinkimo, apdorojimo, bei analizės proceso įgyvendinimui teisinio tyrimo, ginčo kontekste. Mes padėjome klientui kurti visiškai naują platformą.

Projekto metu teko įveikti daug iššūkių, reikėjo itin daug sudėtingų technologinių sprendimų, be to mes dirbome kartu ir su kliento komandomis. Teko ieškoti būdų efektyviai bendradarbiauti, įgyti pasitikėjimą, įrodyti, kad mes gebame spręsti sudėtingiausius klausimus. Tai ir buvo didžiausias iššūkis, bet tuo pačiu ir viena iš įdomiausių profesinių patirčių.

– Tempas IT sektoriuje yra labai spartus, tačiau ar jums pavyksta išlaikyti darbo ir poilsio balansą bei skatinti komandos narius puoselėti emocinę sveikatą?

– Aš esu aktyvus žmogus ir mėgstu aktyviai leisti laiką, tai man padeda išlaikyti darbo ir poilsio balansą. Vienas iš mano mėgstamiausių užsiėmimų, kuris padeda pailsėti ir pabėgti nuo kasdienybės – tai skraidymas parasparniais. Pirmą kartą išbandžiau sklandymą daugiau nei prieš 10 metų, negalėjau pamiršti to jausmo. Kai jau pavyksta pasiekti debesis ir niekas tavęs neskiria nuo jų, tai yra neapsakomas potyris. Bet tuo metu, kai pradėjau domėtis šia veikla, mano vaikai buvo maži, negalėjau daug laiko skirti skraidymui. Todėl mėgstu juokauti, kad labai dažnai skraidau sapnuose ir būtent tokį jausmą patyriau, kai pirmą kartą savarankiškai pakilau į dangų. Prieš trejus metus nusprendžiau siekti ir piloto licencijos. Artimiausias tikslas – įgyti tandemo piloto licenciją, kad galėčiau skraidinti kitus ir pasidalyti šiais potyriais ir su kitais.

Nuolat sugalvoju įvairių veiklų ne tik savo komandai, bet ir vis bandau surasti bendraminčių ir inicijuoti bendras veiklas su kitais kolegomis. Pavyzdžiui, praėjusią žiemą su kolegomis kiekvieną ketvirtadienį iš ryto važiuodavome maudytis eketėje. Tai buvo labai gera dienos pradžia, įsikraudavome energijos ne tik visai dienai, bet ir likusiai savaitei.

– O kas jums teikia džiaugsmą kasdieniniame darbe ir jus kasdien motyvuoja profesine prasme?

– Džiaugsmą atneša, kai matai, kad kažkam padėjai, tai gali būti komandos narys arba klientas, kuriam padedi išspręsti verslo ar kitokius iššūkius. Kartu surasti sprendimai įkvepia mėgautis kiekviena diena.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją