Kaip kilo idėja atidaryti nuosavą restoraną?
Šis verslas buvo sėkmingas, kavinė garsėjo dideliu skanios kavos pasirinkimu – visi ėjo ragauti jos, gaminamos su įvairiais sirupais ir priedais. Žinojau, kad baigęs mokyklą išvyksiu studijuoti, tad kavinę Telšiuose teko uždaryti. Vis tik tai suteikė daug neįkainuojamos patirties, kuri mane įkvėpė judėti pirmyn.
Vilnius, kur Socialinių mokslų kolegijoje studijavau tarptautinį verslą, mane visada žavėjo, tik čia įsivaizdavau savo ateitį. Tad ėmiau galvoti, kaip save realizuoti, kokį verslą pradėti. Praėjusių metų vasarą miesto centre esančiame pramogų banko buvusiame restorane pamačiau nuomojamas patalpas. Tad, turėdamas šioje srityje patirties, pasiūliau mamai kartu atidaryti restoraną Vilniuje ir mama, mačiusi, kad puikiai su kavinės verslu susitvarkiau gimtame mieste, nedvejodama sutiko.
„Lezet“ – ausiai neįprastas pavadinimas. Ar šis žodis kažką reiškia?
Kiek praėjo laiko nuo sumanymo iki idėjos realizavimo?
Patalpas išsinuomavome vasarą, o jau tų pačių metų rugsėjo mėnesį buvome pasirengę duris atverti lankytojams, tačiau prasidėjusi antroji pasaulinės covid-19 pandemijos banga, kad ir kaip būtų gaila, tuo metu sugriovė visus mūsų planus. Viską teko nukelti nenustatytam laiko terminui ir beliko tik laukti, kol situacija šalyje pradės gerėti.
Kas buvo sunkiausia pradedant naują verslą?
Didelis restoranas reikalauja ir didelių finansų. Karantino laikotarpiu buvo ypač sunku jį išlaikyti, juolab, kad jis nebuvo spėjęs atnešti kažkokio pelno. Buvo sunku uždaryti dar nepradėjusį veikti restoraną be aiškaus vyriausybės plano, nežinant, kiek ilgai reikės taip gyventi. Matėme, kaip tuo sunkiu laikotarpiu dėl finansinių problemų užsidaro kavinės, restoranai, parduotuvės, mažieji verslai, tai buvo sunku ir psichologiškai. Labai džiaugiuosi, kad prie restorano gyvavimo ir vystymo prisidėjo mama ir jos vyras. Tikrai neprisiimu vienas visų laurų už atidarytą restoraną Vilniaus miesto centre – be šeimos pagalbos tai nebūtų pavykę.
Kokius patiekalus labiausiai mėgsta restorano lankytojai?
Ir ką planuojate ateičiai?
Dabar svarbiausia gerai įsitvirtinti, atsigauti po tokio nelengvo laikotarpio, o tada jau galvosime ir apie rimtesnius ateities planus. Žinoma, svajoti galima, tačiau dar nedrįstu kalbėti garsiai. Kiekvieną dieną visi sunkiai dirbame, asmeniškai aš jau kokie trys mėnesiai neturėjau laisvos dienos ar laisvo laiko. Ateinu pirmas ir išeinu paskutinis. Darau viską ką reikia: pabūnu ir už barmeną, ir už padavėją, moku plakti kokteilius, ruošti skanią kavą, užkurti kaljaną, plaunu tiek indus, tiek grindis – žodžiu, darau viską, jei tik matau, kad personalas nespėja ir reikia jiems padėti. Nesikišu tik į virtuvės reikalus – turime gerą virtuvės šefą, kuriuo visiškai pasitikiu. Visada siekiu, kad kolektyvas jaustųsi gerai, noriu būti lygus su personalu, tiek su valytojais, tiek su barmenais ir padavėjais.