Lietuvos arboristikos centro direktorius Algis Davenis GRYNAS.lt jau anksčiau komentavo panašią situaciją. Jis teigė, kad tai yra pavieniai atvejai. Anot specialisto, tai galėjo lemti ir gausiai papiltos trąšos.
„Gali būti daug priežasčių. Galbūt trąšų daugiau papylė, pasikeitusi mitybinė terpė galėjo tai stimuliuoti, nes trąšose dažnai būna augimo stimuliatorių. Prieš šimtą metų tai gal ir būtų buvusi sensacija, nes nebuvo neaiškių papildų, o dabar ką žmonės darė – sunku pasakyti“, - spėliojo A. Davenis.
Jam neteko girdėti, kad dukart pražydusios obelys subrandintų ir dvigubą derlių. Arboristas spėjo, kad tai vargiai įmanoma: „Gal ir užsimezga obuoliukas, bet nesubręsta, tam reikia laiko, šilumos.“
Pašnekovo teigimu, jeigu lygintume šiuos reiškinius su ankstesne patirtimi, jie gali atrodyti šie tiek nenormalūs. Tačiau iš kitos pusės, anot A. Davenio, mes esame gamtos kaitos liudininkai.
„Gamtoje yra du pagrindiniai dėsniai – kintamumas ir pastovumas, jie vienas kitą papildo – atsiranda naujos rūšys, porūšiai ir pan. Gal mes esame tokio virsmo liudininkai“, - aiškino Lietuvos arboristikos centro direktorius.