GRYNAS.lt skaitytojas Gytis į redakciją atsiuntė kelias nuotraukas, kuriose beveik plikos kaštonų šakos pasipuošusios baltais žiedais. Skaitytojas klausia, kas nutiko kaštonams – ar jie pasimetė metų laikuose?
Arboristas sako, kad nors vizualiai žiedynai traukia akį, medžiui toks elgesys – ne į gerą. Kaštonai deda labai daug energijos tam, kad subrandintų žiedus, taigi silpsta bendra medžio sveikata.
„Medis išeikvoja energiją, kuri yra reikalinga žiemojimui“, - sako A. Davenis.
Pašnekovo teigimu, norint esminių pokyčių šioje srityje reikėtų valstybinių veiksmų – tarptautinių susitarimų, kaip mažinti taršą ir pan. Žmonių lygmeniu pagelbėti kaštonams galima nebent elementariai pasirūpinant jų priežiūra.
„Augaviečių sąlygų gerinimas, pažeistų lapų rudenį surinkimas. Reikia nesudaryti sąlygų kandelei peržiemoti po kaštonais...“, - priemones, kurių reikėtų imtis vardijo A. Davenis. Anksčiau, kaip sako arboristas, žiemos buvo šaltos, todėl kandelė natūraliai iššaldavo, o dabar klimatui šiltėjant, situacija taisosi ne kaštonų labui.
A. Davenis svarsto, kad teoriškai, jeigu oras šiltas, kaštonai žiedus gali subrandinti ir trečiąkart, bet medžiui tai būtų labai kenksminga. Klausiamas, ar tik kaštonams būdingas toks vėlyvas žiedų subrandinimas, arboristas svarstė, kad kitų medžių, pražydusių rudenį, jis nematęs, o kaštoną taip elgtis galimai skatina tik kaštonus puolanti kandelė.