Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus entomologai pranešė aptikę dar vieną kuprotąją cikadą. Šios rūšies cikadų tėvynė – Šiaurės Amerika.
Per pastaruosius kelerius metus tai jau ketvirta šios rūšies radimvietė Lietuvoje. Pirmą kartą šis vabzdys Lietuvoje buvo rastas 2021 m. Varėnos rajone, Puvočių apylinkėse, rašoma įraše.
„Kuprotosios cikados – nedideli, apie 8–10 mm dydžio vabzdžiai, gyvenantys ant įvairių medžių, krūmų ir žolinių augalų. Pietų Europoje šios cikados yra vaismedžių sodų ir vynuogynų kenkėjos.
Dėl savo kūno spalvos ir formos jos puikiai prisitaiko prie aplinkos, todėl yra sunkiai pastebimos“, – rašė muziejaus specialistai.
Anot jų, pirmą kartą Europoje kuprotosios cikados aptiktos 1912 m. Serbijoje. Šiuo metu rūšis plačiai paplitusi visoje Pietų ir Vidurio Europoje.
Visuotinė lietuvių enciklopedija rašo, kad cikadiniai yra straublinių vabzdžių pobūris. Jų priskaičiuojama apie 30 000 rūšių.
Priekiniai sparnai dažnai odiški. Daugelis cikadinių šokinėja ir skraido. Burnos organai duriamojo čiulpiamojo tipo. Cikadiniai minta augalų sultimis. Kiaušinius dauguma įterpia į augalų audinius pjaunamąja kiaušdėte. Svarbiausios šeimos: cikadėlės, giedančiosios cikados, kuprotosios cikados, seilinės cikados.