Jei jums vis greičiau ištuštėja piniginė, jei paskutinius pinigus išleidžiate skaniam pyragaičiui ar bilietams į kiną, jūs tikrai prastai valdote savo asmeninį biudžetą. Tačiau jūs visada galite pagerinti savo finansinę padėtį, apsiribodama tik gaunamomis pajamomis.
Kiekvienas žmogus turi užsibrėžti tikslą, kam jis taupo: ar konkrečiam daiktui, ar tiesiog nori išmokti valdyti savo pinigus. Bet tai padaryti pavyksta ne iš karto. Reikia išmokti naujų įpročių, nekartoti senų klaidų ir problemą nesunkiai išspręsite.
Jūs neturite sukaupusios pinigų juodai dienai. Jei jūs vairuojate naują automobilį, gyvenate apdraustame bute ir jūsų tėvai ar vyras jums nuolat duoda pinigų didelėmis sumomis, galite nesijaudinti. Tačiau jei taip nėra, privalote turėti santaupų, kad netektų panikuoti ištikus nelaimei. Visi tikime, jog mums nenutiks nieko blogo, kol tai nenutinka - sprogsta vandens vamzdžiai, susergame ar sudaužome automobilį.
Atsidėti pinigų juodai dienai gali būti lengviau, jei žongliruosite asmeninėmis sąskaitomis. Turėdamos dvi sąskaitas, vienoje jų laikykite visas savo pajamas, o į kitą persiveskite pinigų išlaidoms nedidelėmis dalimis - tiek, kiek manote, jog užteks savaitei ar kelioms dienoms. Taip apribosite savo pinigus ir labiau kontroliuosite savo išlaidas.
Jūs neturite išlaidų sąrašo. Visas mėnesio išlaidas būtina susirašyti, lengviausiai taupyti pinigus reguliuojant jų srautus. O tai padaryti padeda namų ūkio knygos vedimas. Nors tai ir nėra lengvas ar malonus procesas, tačiau jis skatina skaičiuoti išlaidas. Kai kurie žmonės, kurie ryžtasi vesti namų ūkio knygas, jau po pirmojo mėnesio tai daryti meta, teigdami, jog tai nesąmonė, neva jų išlaidos viršija pajamas. Bet tam ši knyga ir reikalinga, kad žmogus pastebėtų, kur jis išleidžia per daug pinigų.
Biudžeto valdymas yra itin kruopštus ir nuobodus darbas, nes reikia rinkti čekius, analizuoti išlaidas. Tačiau išmokusios tai daryti, sugebėsite kas mėnesį sutaupyti mažiausiai po 200-300 litų. Finansų ekspertai tvirtina, kad ūkio knygų vedimo rezultatai pastebimi jau po 2-3 mėnesių.
Apsipirkinėjate be sąrašo. Turbūt pastebite, kad didžiąją pajamų dalį išleidžiate maisto produktams ir namų apyvokos prekėms. Nesiūlome jų atsisakyti, tačiau į prekybos centrą reiktų eiti kartą ar keliskart per savaitę, susidarius pirkinių sąrašus. Tuomet neprisipirksite nereikalingų maisto produktų ar kitų daiktų. Geriausia iš karto susigalvoti, ką gaminsite ir kokių produktų reikės patiekalams. Ir nekelk kojos į parduotuvę alkana! Vėliau teks išmesti per didelius kiekius nusipirktų ir sugedusių maisto produktų.
Jūs neinvestuojate. Jei pavyksta susitaupyti pinigų, nelaikykite jų kojinėje. Jie gali dirbti už jus ir atnešti daug naudos. Pasidomėkite įvairiomis investavimo galimybėmis - perkant auksą, nekilnojamąjį turtą, žemę ir t.t.