Gamtos priemonės nesukels jokio šalutinio poveikio. Taigi, galite sutaupyti pinigų ir džiaugtis sveika bei gražia oda.
Jau seniai yra žinoma, kad liaudies priemonės dažnai būna efektyvesnės net už antibiotikus. Tačiau jei gydytojas ar dermatologas paskyrė gydymo priemones, natūralias naudokite kaip papildomas. O jei naudojate jokių preparatų, išbandykite natūralias priemones.
Čiobrelis
Vaistažolinė žolė čiobrelis gali pasitarnauti. Čiobrelių eterinis aliejus yra pieš infekcinis preparatas, kuris gydo riebią odą, įvairius spuogus, furunkulus. 4 šaukštus džiovintų čiobrelių užpilkite pusantro puodelio virinto vandens. Po pusvalandžio nukoškite ir šį tirpalą naudokite kasdien veido plovimui.
Alijošius
Šis augalas nuo senų laikų žinomas kaip priemonė nuo odos susirgimų. Tai tikras antibiotikas, kuris sugeba nugesinti infekciją, pagreitina odos gijimo procesus. Todėl alijošiaus rasite tose kosmetikos priemonėse, kurios skirtos valyti odą.
Šio augalo sudėtyje esantys junginiai pasižymi puikiomis antiseptinėmis savybėmis, taigi virusams bei mikrobams alijošius kelia baisų pavojų.
Paprastai alijošiaus lapas padalinamas į dvi dalis ir spaudžiamos sultys lašinamos ant pažeistos odos vietos. Paprastai alijošius džiovina odą, todėl nesistebėkite, kad galite jausti šiokį tokį diskomfortą. Todėl po gydomosios procedūros odą patepkite drėkinamuoju kremu, kurio sudėtyje taip pat yra alijošiaus.
Česnakas
Veiksminga dezinfekavimo, bei bakterijų naikinimo priemonė yra česnakas. Nusilupkite skiltelę česnako ir keletą kartų per dieną perpjauta česnako skiltele patepkite spuogelius, jei yra spuogų iškirptės srityje, tai patepti ir ją. Taip pat česnakas pasižymi savybe sumažinti randus. Česnakas valo kraują ir užkerta kelią spuogams.
Arbatmedžio aliejus
Dėl stipraus antibakterinio poveikio arbatmedžio aliejus efektyviai gydo paprastuosius spuogus, naudojamas kosmetikos priemonėse spuoguotai odai prižiūrėti. Gryną aliejų galima tepti tik ant labai mažų ir pažeistų odos plotų. Paimkite kosmetinę lazdelę ar tamponėlį ir užtepkite ant spuogo aliejaus.
Arbatmedžio aliejus pasižymi stipriu antibakteriniu, priešvirusiniu ir priešgrybeliniu poveikiu.
Medus
Medus taip pat yra veiksminga gydymo priemonė. Ant spuogų patepkite medaus ir palaikykite 10 – 20 minučių. Jis turi antibakterinių savybių, kas padeda kovoti su spuogais ir randais.
Galite pamėginti maišyti medų su cinamonu: 3 valgomi šaukštai šaukštai medaus ir 1 arbatinis šaukštelis cinamono. Ištepkit ta košele spuogus prieš miegą, o ryte nusiplaukite šiltu vandeniu.
Nepamirškite į savo racioną įtraukti šviežių vaisių ir daržovių, lęšių. Venkite kepto maisto ir cukraus. Kviečių ir pieno produktai taip pat gali bloginti situaciją, jei oda linkusi į spuogus. Gerkite vaistažolinių žolelių arba žaliąją arbatą, kuriose yra daug antioksidantų. Jie užkerta kelią spuogų atsiradimui.