„Aukšta temperatūra, ypač su rūgščiais maisto produktais, tokiais kaip pomidorai, citrusiniai vaisiai ar actas, gali sukelti aliuminio išplovimą į maistą“, – HuffPost sakė Nacionalinės aplinkosaugos asociacijos Maisto saugos programos vadovas Darinas Detvileris.
Kaip pažymėta, nors tai yra mažos dozės, reguliariai vartojant tokius maisto produktus gali pasireikšti neurodegeneracinės ligos.
„Norėdami sumažinti bet kokį perdavimą, venkite ilgai virti ar laikyti rūgštinius ar sūrius maisto produktus folijoje, nes tai gali sukelti metalo skonį ir įdubimus folijoje“, – leidiniui aiškino sertifikuota mitybos mokslininkė Džesika Gavin (Jessica Gavin).
Kiti ekspertai pažymi, kad jei maistas nėra per daug sūrus ar rūgštus, nerimauti nereikia. Pasak J. Gavin, pavojaus nėra ir tada, kai maistas yra sausas ir ilgai nesiliečia su folija. Ji taip pat puikiai tinka mėsai ar šoninei kepti.
Apskritai, vengti vartoti aliuminio foliją yra sunkiau, nei atrodo, nes dauguma žmonių tai daro patys to nesuvokdami.
Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, vidutinis amerikietis kasdien su maistu suvartoja nuo 7 iki 9 miligramų aliuminio. Tačiau jis paprastai greitai pasišalina iš organizmo šlapinantis ir tuštinantis.
„Rizika gaminant maistą su aliuminio folija yra nedidelė, nes tik apie 4 % aliuminio suvartojama su tokiais daiktais kaip indai, grilio padėklai ar folija“, – pridūrė Gavinas.
Tačiau aliuminio galima rasti kosmetikoje, vaistuose, antiperspirantuose ir geriamajame vandenyje.
Šaltinis: unian.net