Prasidėjus menopauzei daugelis moterų skundžiasi, kad sumažėjo energijos, ėmė didėti svoris, sunkiau prisiversti mankštintis. Bet tai nereiškia, kad šiuo laikotarpiu neįmanoma sulieknėti. Galbūt senos gudrybės neveikia, tačiau neverta nuleisti rankų – reikia pasitelkti naujus metodus ir išsiugdyti naujų įpročių, rašoma žurnale „Marie Claire“.
Kokių konkrečiai produktų turėtų įtraukti į savo mitybos racioną moterys, jeigu jų tikslas – sulieknėti per kelias savaites? Asmeninis treneris paaiškino, kodėl labai svarbu disciplina ir punktualumas: „Pabandykite valgyti įprastinį maistą ir sveikus užkandžius tuo pačiu metu kasdien, nes tai padeda palaikyti stabilų cukraus lygį kraujyje. Reguliariai sveikai maitinantis, organizmas visada gaus reikiamų medžiagų, tai padės išsaugoti stabilią nuotaiką, todėl niekada nepraleiskite valgymų,“
M. Fiermanas išvardijo, kokių maistinių medžiagų moterims būtinai reikia šiuo nelengvu laikotarpiu. „Norint sulieknėti menopauzės metu, būtina valgyti įvairių produktų, kuriuose daug vertingų medžiagų, reikiamas baltymų, angliavandenių ir naudingų riebalų kiekis“, – pabrėžė jis.
Taip pat rekomenduojama įtraukti į mitybą daug omega trys riebalų rūgščių turinčių produktų:
žuvies, linų sėmenų, ispaninio šalavijo sėklų, graikinių riebalų.
Nepamirškite vandens gėrimo. Pasak asmeninio trenerio, moterims reikia per dieną išgerti 2 litrus vandens, kad paspartėtų lieknėjimo procesas. Kad būtų lengviau įgyvendinti šią užduotį, jis patarė pasitelkti taisyklę 8x8: „Išgerkite 8 stiklines po 8 uncijas vandens per dieną, kas būtų du litrai. Ši taisyklė vadinama 8x8. Alternatyva – visą dieną gurkšnokite vandenį, net tada, kai nesinori gerti.“
Norint paversti uncijas į ml, paimkite 25 ml talpos stiklinę, aštuonis kartus per dieną pripildykite ją vandens ir lėtai, mažais gurkšneliais gerkite. Atsiminkite, kad dažnai alkį painiojame su troškuliu ir, užuot išgėrę stiklinę vandens, ko nors suvalgome. Įpratę atsigerti vandens, nuolat aprūpinsite juo organizmą. Galite užsirašyti, kiek stiklinių vandens per dieną išgėrėte, ilgainiui tai virs naudingu įpročiu.
Draudimas taikomas ne tik krakmolingiems produktams, bet ir cukrui. „Vartokite mažiau rafinuoto cukraus, kaip antai, vaisių sulčių, šokoladinių batonėlių, energinių gėrimų ir saldžių kepinių, nes po jų cukraus lygis kraujyje šokinėja tarsi amerikietiškieji kalneliai, – aiškina specialistas. – Kai cukraus lygis kraujyje stipriai padidėja, o paskui staigia sumažėja, tai gali suteikti trumpalaikį energijos antplūdį, bet paskui ateina nuovargio ir dirglumo pojūtis (nuotaikos svyravimai).“
Ekspertas patarė nepiktnaudžiauti ir druska. „Jei valgote sūrų maistą, gali padaugėti riebalų ląstelių, – pabrėžė jis. – Sumažinkite natrio vartojimą, valgykite daugiau ląstelienos ir viso grūdo produktų, kaip antai sėlenų, avižinių dribsnių, vaisių ir daržovių. Jie šalina iš virškinamojo trakto toksinus.“
M. Fiermanas pabrėžė, kad bėgant metams labai svarbu atskirti naudingus produktus nuo žalingų ir atkreipti dėmesį į tai, kiek įtakos jie turi karščio bangoms. „Svarbu, kad išmoktumėte atpažinti, kokie produktai ir gėrimai skatina karščio bangas, ir arba jų atsisakytumėte, arba mažintumėte vartojimą, – konstatavo ekspertas. – Karšti, aštrūs patiekalai, gėrimai su kofeinu, alkoholis irgi skatina karščio bangas.“