Visas problemas reikėtų pradėti spręsti ieškant lengviausiai pataisomų sprendimų. Galbūt jūsų nugaros skausmui numalšinti gali pakakti ir tinkamai pasirinkto čiužinio arba antčiužinio, o natūralių medžiagų patalynė galbūt kaip tik tai, kas gali išspręsti drėkstančios odos problemą. Svarbiausia suprasti, ko reikia būtent jums.
Kaip antčiužinis pakelia miego kokybę
Jei jūsų turimas čiužinys pasirodė esąs per minkštas ar per kietas, galite tai pataisyti, uždėję ant jo papildomą sluoksnį – antčiužinį. Norint išvengti nugaros maudimo ar skausmų, labai svarbu miegui įsitaisyti neutralioje pozicijoje – kai nugara nėra per daug įdubusi ar išsilenkusi. O jeigu miegodami jaučiate čiužinio ar sofos įdubimus, pagrindo raukšles ar kitus nelygumus, antčiužinis padės juos pamiršti.
Papildomą sluoksnį patartina rinktis atsižvelgiant ir į savo miego pozą. Jeigu mėgstate miegoti ant pilvo, geriau rinktis kietesnį antčiužinį, kad pilvas nesmegtų gilyn, nes dėl to jūsų nugarą gali išsikreipti. Ant šono miegantiems reikėtų minkštesnio gaminio, kad jūsų petys ar klubas nebūtų per daug spaudžiami likusio kūno. Mėgstantiems miegoti ant nugaros, galima rinktis arba kietesnį, arba minkštesnį antčiužinį, priklausomai nuo to, kaip jaučiatės miegodami be jo, pavyzdžiui, jeigu nugara per daug įdumba į čiužinį – reikėtų kietumo.
Svarbu, kad antčiužinis uždengtų visą čiužinio plotą, todėl reikia tiksliai žinoti matmenis. Jeigu turite standartinių matmenų čiužinį, nesunkiai rasite ir tokio paties dydžio antčiužinį. Populiariausi yra dviguliai antčiužiniai 160×200 ir 180×200 dydžio, vienguliai – 80×200 ir 90×200 dydžio. Jeigu miegate ant nestandartinių matmenų miegamojo lovos, tada geriau užsisakyti ir tokio paties dydžio antčiužinį. Nes pasirinkę per mažą ar per didelį gaminį tikrai nepridėsite prie miego kokybės.
Čiužinio svarba – miegui, o miegas – sveikatai
Jeigu miegodami nesijaučiate patogiai, greičiausiai atsikelsite nepailsėję, o kiekvieną naktį taip miegant, gali atsirasti ir didesnių problemų, pavyzdžiui, formuotis nugaros skausmas. Pirmiausia, žinoma, reikėtų pradėti nuo esamo čiužinio kokybės įvertinimo. Tinkantys čiužiniai nereikalauja dėmesio, todėl greičiausiai nė neleis miegančiajam apie juos pagalvoti.
Visgi miego pagrindas yra viena iš priežasčių, kodėl žmonės patiria miego sutrikimų. Išgulėtos zonos ir prastai paskirstomas gulinčiojo svoris stipriai prisideda prie to, jog kūnas ilgainiui pradeda reaguoti į tokį nepatogumą. Tai išbalansuoja kūną poilsio metu, todėl ilgas ignoravimas galiausiai gali pereiti į sunkiau išsprendžiamą sveikatos būklę.
Besirūpinantiems savo ir savo artimųjų sveikata kokybiškas miegas yra aiškus prioritetas. Renkantis čiužinį reikėtų atkreipti dėmesį į kūno poreikius ir miego įpročius, nes čiužiniai turi skirtingas fizines savybes, kurias perduoda kūnui. Suderinę čiužinio savybes su savo poreikiais gausite puikiausią rezultatą ir galėsite ilgam pamiršti apie čiužinį.
Skirtingų patalynės medžiagų savybės
Kad patogiai miegotumėte reikia ne tik geros atramos kūnui, bet ir jūsų kūnui tinkamiausios patalynės. Vienas malonumas susisupti į tokią patalynę, kuri maloniai liečiasi prie odos ir, pavyzdžiui, nekaupia per daug šilumos, nuo kurios jūsų oda taptų drėgna. Kaip galite įsivaizduoti, patalynė siuvama iš daugybės skirtingų medžiagų, turinčių skirtingas savybes, todėl visada rekomenduojama rinktis patalynę ne tik pagal grožį, bet taip pat atsižvelgiant į savo kūną.
Jei, pavyzdžiui, atsiranda odos drėkimo problema nakties metu, reikėtų rinktis kitokią patalynę, kuri prisitaikytų prie jūsų temperatūros: neverstų nei kaisti, nei šalti, kuri tiesiog leistų jūsų odai kvėpuoti bei garintų susikaupiančią drėgmę. Natūralios medžiagos, tokios kaip, medvilnė ir linas, dažniausiai pasižymi šiomis savybėmis, bet prieš renkantis, verta sužinoti ir kitas jų ypatybes.
Medvilnės patalynė yra tvirta, ilgaamžė ir švelni, o po kiekvieno skalbimo ji tampa dar švelnesnė. Linas tvirtesnis nei medvilnė, bet jis ne taip gerai šildo. Lino patalynė iš pradžių gali būti netampri ar lengvai glamžoma, bet po kiekvieno skalbimo gaminys taps minkštesnis. Tokia patalynė dažnai būna atspari karščiui, tad ją galima skalbti ir lyginti aukštoje temperatūroje.
Kaip išsirinkti jums patogiausią pagalvę
Nors nugaros skausmai atsiranda dėl nepatogaus čiužinio, bet kaklo skausmus dažnai gali sukelti pagalvė, kuri neleidžia jūsų galvai būti neutralioje padėtyje, nes per daug ją pakelia ar nuleidžia. Nereikėtų pamiršti, kad pagalvėtaip pat yra itin svarbi kokybiško miego dalis. Ją geriausia rinktis pagal jūsų miego pozą: jeigu miegate ant nugaros, jums reikėtų vidutinio aukščio ir kietumo gaminio. Itin tinka ortopedinės pagalvės, kurios ypatingos tuo, kad prisitaiko prie jūsų galvos ir kaklo padėties.
Jeigu labiau patinka miegoti ant šono, svarbu išsirinkti aukštą ir kietą pagalvę, kad jūsų petys nebūtų spaudžiamas. Vienos aukštesnių pagalvių būna su vilnos užpildu ir kartu jos gerai išlaiko šilumą. O jeigu labiausiai mėgstate miegoti ant pilvo, jums reikia kuo žemenės ir minkštesnės pagalvės, kad jūsų galva nebūtų per daug pakelta, tad labiausiai tinka minkštos pūkinės ar netikrų pūkų pagalvės. Tik svarbu išsirinkti tokį gaminį, kuris neturėtų daug užpildo, nes kitaip net ir pūkinės pagalvės gali būti per aukštos.
Kartais kūno siunčiami signalai gali būti išsprendžiami labai lengvais būdais, tačiau tai nereiškia, kad dėl to verta juos ignoruoti. Tai ženklas, kad reikia kažką keisti. Jeigu pasiilgote patogumo ir gero poilsio, tuo pasirūpinti visada yra geriau kol nevėlu.