Serija jogos pozų, vadinamųjų asanų, atliekamų karštoje patalpoje, didina jų teigiamą poveikį žmogui. Šiluma padaro pulsą aukštesnį ir suaktyvina medžiagų apykaitą, prasiplečia kraujagyslės, kūnas tampa lankstesnis, valomi kūne susikaupę toksinai, mažinami pasikartojantys ligų, traumų simptomai, tempiami ir stiprinami raumenys bei stimuliuojama nervų sistema.

Karštis taip pat padeda išvengti traumų, nes kūnas iš karto būna apšilęs. Prieš pamoką ir jos metu rekomenduojama išgerti daugiau vandens nei įprasta, o tai irgi tik į naudą odos grožiui, jau nekalbant apie karštyje „degančias“ kilokalorijas, jų vieno užsiėmimo metu sudeginama net apie 1000.

Karštos jogos pradininkas – indas Bikram Choudhury pirmąją karštos jogos mokyklą įkūrė JAV, Los Andžele, taigi šios jogos ištakos siekia šiltąją Kaliforniją. Visame pasaulyje, taip pat ir JAV, karšta joga labiau žinoma jos įkūrėjo Bikram vardu ir yra itin populiari visame pasaulyje.

Išbandyti šį neeilinį užsiėmimą dabar galima ir Lietuvoje. Siekiant, kad ir sostinės gyventojai taptų sveikesni, karštos jogos studija „Agni“ drauge su VšĮ „Sveikas miestas“ kviečia visus išbandyti šį unikalų užsiėmimą nemokamų pamokų metu visą gegužės mėnesį. Pirmoji pamoka laukia jau artėjantį pirmadienį (gegužės 5 d.).

Nemokami užsiėmimai vyks kiekvieną savaitės pirmadienį nuo 10 val. ir trečiadieniais nuo 19 val. Į pamokas yra būtina išankstinė registracija internetu: www.karstajoga.lt.

Besiruošiant į karštos jogos pamoką, svarbu žinoti ir kelias rekomendacijas. Patartina į užsiėmimą nevėluoti ir atvykti bent 20 minučių anksčiau. Prieš pamoką reikia gerti daug skysčių ir su savimi turėti didelį butelį vandens (1 l). Likus mažiau nei 2 valandoms iki užsiėmimo, patartina nevalgyti. Užsiėmimo metu reikėtų vilkėti lengvą ir patogią aprangą.

Rekomenduotina taip pat atsinešti ir savąjį kilimėlį bei pasiimti du rankšluosčius, iš kurių vieną panaudosite pasiklodami ant kilimėlio, o kito prireiks, jei naudositės dušu. Akcentuojama ir tai, kad pamokos metu reikia įsiklausyti į savo kūną ir nepersistengti, pajutus silpnumą, tiesiog sustoti ir pailsėti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)