Miegas yra pagrindinė atkuriamoji terapija, be kurios žmonės negali gyventi. Po dienos šurmulio ir skubėjimo reikia ramybės akimirkos, kad galėtume atsipalaiduoti ir pasinerti į ramų miegą.
Tačiau mokslininkai mano, kad miegas – tai ne tik atsigulti į lovą ir užsnūsti. Taip pat svarbu, kurią lovos pusę pasirinkti miegui.
Pastaruosius kelis mėnesius „TikTok“ kanalus drebina diskusija apie tai, ar yra ryšys tarp lovos pusės, ant kurios žmogus miega, ir jo asmenybės. Pasak jų, įrodyta, kad:
žmonės, kurie miega kairėje lovos pusėje, pozityviau žiūri į gyvenimą; jie gali susidoroti su didesniu stresu; jie ne taip lengvai išsivaduoja iš savęs įtemptomis dienomis; jie ramesni krizinėse situacijose; jie labiau pasitiki savimi;
žmonės, kurie miega dešinėje lovos pusėje, uždirba daugiau pinigų; mažiau pozityviai žiūri į gyvenimą, bet yra labiau pasirengę blogiausiam scenarijui.
Taip pat žmonės, kenčiantys nuo klaustrofobijos, natūraliai renkasi miegoti prie sienos.
Pažymima, kad iš tiesų buvo atlikta nemažai tyrimų apie mėgiamos lovos pusės ir asmenybės bruožų ryšį. Vienas iš jų parodė, kad žmogus, kuris miega kairėje lovos pusėje, dažniau yra kairiojo pusrutulio, kūrybingas ir išradingas.
Tokie žmonės mėgsta seną muziką, dramatiškus filmus, alų ir dažnai linksta į kairiąsias politines pažiūras. O tie, kurie miega ant dešiniojo šono, yra labiau dešiniojo pusrutulio, analitiški ir logiški. Jiems taip pat gali patikti roko muzika, veiksmo filmai ir vynas.
Tačiau tokį pasirinkimą lemia ir kiti veiksniai, rašo leidinys. Kito tyrimo duomenimis, 40 proc. žmonių renkasi tą lovos pusę, kurioje jiems lengviausia atsigulti ir atsikelti, o 31 proc. apsisprendžia atsižvelgdami į partnerio pageidavimus.
Dar 25 proc. renkasi tą pusę, iš kurios geriausiai matyti televizorius arba kuri yra arčiau durų, vonios kambario, naktinio staliuko.
Šaltinis: unian.net