Kad greičiau pagaminti, perlines kruopas galima mirkyti vandenyje per naktį arba bent keletą valandų. Tačiau ir su neišmirkytomis kruopomis kuo puikiausiai išverda, tik suprantama, užtrunka kiek ilgiau.
Naudojau rudus pievagrybius (tinka ir balti), nes palyginus su baltaisiais, jie turi kiek išraiškingesnį skonį ir tvirtesnę struktūrą (troškinant nesubliūkšta). Ir žinoma, būtinai įmečiau keletą saujų džiovintų baravykų. Jie savo aromato ir skonio savybėmis bet kurį paprasčiausią patiekalą pakylėja į aukštumas.
Pievagrybiai dažniausiai nėra laikomi „rimtais“ grybais, juk ne iš miško, o iš parduotuvės parnešti. Bet visgi maistinių medžiagų kiekiais pievagrybiai nenusileidžia natūraliai miškuose augantiems giminaičiams ir netgi lenkia kai kurias daržoves. Juose yra baltymų, B grupės vitaminų, mineralų, fermentų, ląstelienos, nemažas kiekis antioksidantų, ypač seleno.
PERLINĖS KRUOPOS SU GRYBAIS
4-5 porcijos
2 stiklinės perlinių kruopų
keli šaukštai alyvuogių aliejaus
1 svogūnas, smulkiai supjaustytas
2 česnako skiltelės, smulkiai sukapotos
2 geros saujos džiovintų baravykų
400 g pievagrybių
3 stiklinės daržovių sultinio
gabaliukas kietojo sūrio (parmezanas, Džiugas ir pan.)
pundelis petražolių
druska ir pipirai
muskato riešutas patarkavimui (nebūtinai)
Gaminimas:
1. Perlines kruopas galima išmirkyti vandenyje 2-3 valandas arba per naktį. Galima gaminti ir su sausomis kruopomis – troškinsis kiek ilgiau. Išmirkusias kruopas perplauname ir nusausiname.
2. Baravykus užpilame 2-3 stiklinėmis šilto vandens ir leidžiame išbrinkti. Tada baravykus nusunkiame ir susmulkiname, o likusią sunką pasiliekame (išskyrus ant dugno nusėdusias nuosėdas).
3. Pievagrybius, priklausomai nuo jų dydžio, supjaustome į dvi ar daugiau dalių.
4. Puode, geriausiai storu dugnu, įkaitiname aliejų ir sudedame svogūną. Pakepus keletą minučių suberiame česnaką.
5. Po kokios minutės įdedame pievagrybius ir baravykus. Kepame, kol grybai lengvai apkepa.
6. Suberiame perlines kruopas, pasūdome ir užberiame šviežiai maltų pipirų. Gerai išmaišome ir pakepame keletą minučių.
7. Įpilame nuo baravykų mirkymo likusį vandenį ir gerai išmaišome. Tada supilame daržovių sultinį ir troškiname ant mažos ugnies, kol suminkštės perlinės kruopos. Jei reikia, papildomai įpilame sultinio arba vandens.
8. Dedame į lėkštes, užtarkuojame sūrio, jei naudosime – šiek tiek muskato, ir užberiame smulkintų petražolių.
9. Skanaus!