Mums reikės: 2 didelių svogūnų, 2 didelių saldžiųjų paprikų, kilogramo mėsos – mūsų atveju susimalėme jautienos ir kiaulienos mišinuka, nors geriausiai tiktų gryna jautiena (nes kiauliukas yra gana riebus ir išskiria nemažai taukų), pusės litro neriebios grietinėlės, apie pusės kilogramo fermentinio sūrio, špinatų, druskos, pipirų, kelių skiltelių česnako bei po didelį pundelį krapų bei petražolių (gali būti net keli pundeliai).
Pusę svogūno smulkiai supjaustome ir įmaišome į faršą. Ten pat įdedame druskos ir pipirų, bei smulkiai kapotus česnakus. Likusius svogūnus supjaustome plonais griežinėliais. Taip pat supjaustome ir saldžias paprikas. Įkaitiname aliejų keptuvėje, suberiame svogūnus bei paprikas ir uždengę troškiname ant vidutinės ugnies, kol svogūnai pasidarys šiek tiek permatomi.
Supilame grietinėlę, išmaišome, dar labiau sumažiname ugnį, atidengiame ir paliekame burbuliuoti.
Į verdantį vandenį sumetame „Cannelloni“ makaronus (vamzdelius) ir verdame 2-4min, kol jie šiek tiek suminkštės. Nukošiame vandenį. Galima įlašinti porą lašelių aliejaus, kad makaronai nesuliptų.
Kepimo skardą ištepame aliejumi ir dedame faršu įkimštus „Cannelloni“.
Pasižiūrime, kas darosi keptuvėje – jeigu grietinėlė sutirštėjo, vadinasi, metas visą jos turinį pilti ant „Cannelloni“.
Viską uždengiame folija ir 45-ioms minutėms kišame į orkaitę, įkaitintą iki 200 laipsnių.
Per tą laiką susmulkiname petražoles ir krapus, sutarkuojame sūrį ir laukiame. Praėjus 45-ioms minutėms, nuimame foliją, ant viršaus sukrauname špinatus (šiuo atveju naudojome smulkialapius špinatus – jei nepasiseks gauti tokių, tai didesnius lapus paprasčiausiai reikėtų suplėšyti). Ant špinatų krauname sūrį, sumaišytą su sukapotomis žolelėmis. Esant norui, įspraudžiame aštrių pipirų ankštelių.
Viską grūdame į orkaitę ir kepam tol, kol paruduos sūris.
O dabar galime sėsti, atsisegti diržų sagtis ir mėgautis. Skanaus!
Naminio maisto entuziasto Tado Ustinavičiaus eksperimentus daugiabučio namo virtuvėje galima sekti jo tinklapyje.