Trumpame vaizdo įraše sekėjams pasirodęs Aurimas pasakojo, kad šiuo metu visi prietaisai atjungti, tenka maksimaliai taupyti energiją.
„Vieno akumuliatoriaus likę 37 proc., kito – 80 proc., su kuriuo vis dar pasiseka startuoti su internetu, bet tas startas paima labai daug – gali užtrukti nuo 10 minučių net iki pusės valandos kartais. Kas blogiausia, kad yra mažai saulės. Vienintelis dalykas, ką galėsiu padaryti, tai bandyti tvarkyti panelę, kuri nuo pat pradžių neveikė“, – aiškino A. Mockus.
Nors Aurimo nuotaika nekokia, jis šyptelėjęs prašė žmonių nestresuoti.
„Man viskas gerai, susigyvensiu. Nors, matau, ateinantį antradienį–trečiadienį dar didesnį išbandymą siųs vandenynas, bus dar didesnė audra, iki 34 mazgų vėjas. Pavyzdžiui, kai visos nelaimės nutiko, buvo tik 30 mazgų. „Kuršis“ iš tikrųjų atrodo kaip po karo, apdaužyti visi šonai, – kalbėjo A. Mockus. – Nereikia dėl manęs pergyventi, galvoti, kad jau viskas.
Dar žaidimas tęsiasi, kaip bebūtų. Vandens rezervo turiu tikrai, manau, mėnesiui užtektų užsimerkus, o taupant ir ilgesniam laikui. Tokie išbandymai tik grūdina mus. Atrodo, šypsaisi, bet viduje, aišku, to nerimo yra.“
„Delfi“ primena, kad didelis vėjas bei bangos Aurimui pridarė žalos – ne tik ant šono apvirto valtis, bet ir nukentėjo įrenginiai.
„Labai liūdnos žinios man... Netekau rezervinio savo energijos šaltinio EFOY generatoriaus, kuris iki šiol man padėdavo tinkamai prikrauti akumuliatorius ir bent jau trumpam, bet stabiliai naudotis internetu, ko, deja, bet nepavyksta man užsitikrinti naudojant vien tik saulės energiją, ypač, jei diena būna apsiniaukusi...
Labiausiai tikėtinas scenarijus, jog po užvakarykščio pavirtimo 90° kampu, kurį, kaip jau turbūt girdėjote, pavyko balso pranešime užfiksuoti, į kabiną šliūkštelėjus geriems keliems kibirams vandens, kurio, deja, bet neina 100% surinkti, jis spėja prasiskverbti ir susigerti į drabužius, miegmaišius, kabinos čiužinį, kaip vakar išaiškėjo, net ir į tam tikrus kabinos triumus, kur buvo tam tikri daiktai laikomi.
Esant drėgmei ir karščiui susidaro rusiškos pirties efektas, kabinos temperatūra ant vieno iš saulės inverterių tą dieną (jei ją laikai 100% sandariai uždarytą) rodė +88°C. Iš pradžių dar bandė lyg ir jungtis efoy generatorius ir pasileidęs ekranas mirksėjo, bet po bandymų patikrinti jungtis bei jas profilaktiškai prapūsti su oru, jis išvis nustojo rodyti gyvybės ženklus“, – rašė A. Mockus.
Anot Aurimo, drėgmė jau pareikalavo ausinių, rankinio plakiklio, o telefono krovimo lizdas nebeleidžia jungti kabelio.
„Supelijo keletas drabužių, sugadino ne vieną mažiau sandarų maisto produktą... Vienu žodžiu, reikalų su ja yra daug, bet gailiausia yra generatoriaus... Liko 23L metanolio, kurį taip stipriai taupiau ir su kuriuo būčiau galėjęs pasigaminti nent 23kw elektros energijos.
Vakar dariau kapitalinę kajutės tvarką ir bandžiau džiovinti tai, kas daugiausiai savyje prikaupę yra drėgmės: čiužinys, pagalvė, miegmaišiai, rankšluostis ir drabužiai. Gal kažkiek ir išgaravo jos, bet bent jau triumus ir kitas problemines vietas pavyko išsausinti“, – vardijo A. Mockus.
Kaip Aurimas sakė, nuo šiol, tikėtina, bus dar labiau komplikuota dalintis naujienomis.
„Apie transliacijas tiesiogiai, manau, galima ir pamiršti, o jei ir dingčiau kur ilgesniam laikui, tai supraskite, kad visa problema ne internete, o per silpnuose akumuliatoriuose. Jų man reikia ir pagrindinei valdymo sistemai bei vandens gaminimui. Dar dideles viltis dedu, kad gal pavyks kaip nors susitvarkyti išlankstomą panelę, kuri man mistiškai neveikė nuo pat pirmos kelionės dienos, nors buvo praktiškai nauja. Tiesiog išsiaiškinau, kad per kažkurią saulės panelės sulankstymo vietą atsirado kontakato įtrūkimas ir neveikia visa grandinė.
Jei kartais nebepavyks jums laiku siųsti pranešimų, turėkite omeny, kad panašu, jog dviejų savaičių bėgyje būsiu kirtęs Kiribati atolus (šiuo momentu iki jų man liko tik ~690 jūrmylių), o tuomet, kai visi švęsite Šv. Kalėdas, aš jau būsiu (žinoma, jei nenutiks kokių siurprizų, kurių, kaip matote, čia pakanka) nuplaukęs daugiau kaip pusę savo viso maršruto, iš šiaurinės pusiaujo srovės perėjęs į priešprešinę centrinę pusiaujo srovę, o gal net ir kirtęs pusiaujo juostą ir jau pasiekęs pietinę pusiaujo srovę, o iš jos jau kaip Dievas man duos.
Nuo to momento toliau prasidės nauja nežinomybė ir tikrai neaišku, kaip man pavyks išvengti nepalankių vėjų ir situacijų bei išlaikyti panašų tempą, kaip pirmoje kelionės pusėje“, – pasakojo jis.
Pradėjo istorinę kelionę
„Delfi“ primena, kad, perplaukęs Ramųjį vandenyną nuo San Diego iki Brisbano, A. Mockus taps istorijos dalimi – pirmuoju žmogumi pasaulyje, valtimi vandenyną įveikusiu šiuo maršrutu. Kelionė turėtų trukti 6–8 mėnesius.
„Tik pradėjus kelionę, laukia itin sunkios pirmos 3–5 paros vandenyne su mažai miego, kol nusiirsiu nuo kranto bent jau 25 jūrmyles, o praėjus šiam etapui, laukia kitas – sunkus darbas stengiantis kuo greičiau ištrūkti iš Kalifornijos srovės, kuri eina nuo Kanados iki Meksikos. Tai, optimistiniu skaičiavimu, gali užtrukti nuo 6 parų iki 2 savaičių – viskas priklausys nuo to, kaip pavyks laikyti tempą, kaip srovė stipriai mane neš ir t. t.
Nesėkmės atveju yra rizika būti srovės nuneštam į Meksikos teritoriją, o šito jau nesinori. Ištrūkus iš Kalifornijos srovės, bus galima lengviau atsipūsti. Tikiuosi, kad tada jau pavyks pasigauti palankesnį vėją ir Šiaurės pusiaujo srovę“, – apie pirmųjų dienų iššūkius atvirame vandenyne pasakojo A. Mockus.
Jis tęsė, kad įspūdžiais apie tolimesnius įvykius ir įsimintinais kelionės momentais jis reguliariai dalinsis savo socialinių tinklų (FB, IG) paskyrose. Kelionės startą jis ankstų rytą transliavo tiesiogiai savo „YouTube“ kanale (Aurimas Mockus) – nespėję šio istorinio įvykio pamatyti gyvai, gali peržiūrėti įrašą.
Aurimo kelionę realiu laiku galima sekti čia.
Po kelių valandų irklavimo Aurimas socialiniuose tinkluose pasidalino pirmu trumpu vaizdo įrašu, kuriame patikino, kad jam viskas gerai.
„Planas su kaupu įvykdytas, ganėtinai gerai sekasi irtis nuo kranto. Laukia įdomi kelionė“, – sakė A. Mockus.
Daugiau apie Aurimo kelionės startą galite skaityti čia.
Pranešė apie didžiulį nuotykį
Prieš kiek daugiau nei metus Aurimas garsiai pasidalino didžiuoju savo planu, kurį kurpė pakankamai ilgai – jis irkline valtimi ketina perplaukti Ramųjį vandenyną.
„Negaliu net užmigti. Mes, keliautojai, turbūt turime kažkokį sindromą. Kai išvažiuoji iš namų, jų pasiilgsti, bet, kai grįžti, traukia nauji potyriai, – tuo metu „Delfi“ juokdamasis pasakojo A. Mockus. – Aurimą Valujavičių stebėjau nuo pat jo kelionės pradžios. Buvau įsitikinęs, kad jis tą padarys, nors buvo tokių, kurie žegnojo. Buvo įdomu jį sekti, labai sudomino Aurimo valtis – nebuvau anksčiau tokių matęs.
Su laiku pradėjau galvoti, ką jis darys toliau – irkluos per Ramųjį ar ne? Ėmiau domėtis, žiūrinėti valtis. Žinoma, tokiu pačiu maršrutu negali plaukti, turi būti kas nors įdomesnio. Supratau, kad nežinau lietuvių, kurie valtimi būtų perplaukę Ramųjį. Galvoju, reikia išdrįsti tai padaryti ir padėti ant to tašką.“
Visą pokalbį su Aurimu skaitykite čia.