Pirmoje dvikovos pusėje nė viena komanda neįgijo solidesnio pranašumo, bet po pertraukos sąlygas ėmė diktuoti šeimininkai, trečio ketvirčio pabaigoje atitrūkę 75:63.

„Celtics“ lemiamo kėlinio viduryje disponavo dviženkle persvara ir likus 3:34 min. turėjo 14 taškų pranašumą (103:89).

„Mavericks“ surengė spurtą 9:0 ir likus 1:15 min. po Luka Dončičiaus taškų su pražanga jau lipo varžovams ant kulnų (103:98).

Svečių sėkmingą atkarpą dvitaškiu nutraukė Jaylenas Brownas, o likus 27 sek. tolimas L. Dončičiaus šūvis tikslo nepasiekė ir „Celtics“ pasiekė pergalę 105:98.

„Štai kodėl jie yra reguliariojo sezono nugalėtojai su geriausiu rezultatu (64/18). Varžovai turi daug puikių žaidėjų ir bet kuris gali išsiskirti“, – apie oponentus kalbėjo L. Dončičius, kuris Dalaso klubo istorijoje atliko pirmą trigubą dublį finalo rungtynėse.

Tačiau jis lemiamame kėlinyje pelnė vos tris taškus.

„Ne viskas nuo jo priklauso. Tai komanda žaidžia finale“, – apie slovėną, jaučiantį krūtinės, kelio ir čiurnos skausmus, kalbėjo „Mavericks“ strategas Jasonas Kiddas.

„Jis šį vakarą išties buvo puikus ir leido išlikti rungtynėse. Turėjome rasti ką nors, kas prisijungtų prie Luka ir Kyrie Irvingo taškų“, – pažymėjo J. Kiddas.

Šeimininkų gretose rezultatyviausias Jrue Holiday – 26 taškai (11/14 met. iš žaidimo, 11 atkov. k.), Jaylenas Brownas pridėjo 21-ą, po 18 taškų – Jaysono Tatumo ir Derricko White’o sąskaitose.

Latvis Kristapas Porzingis kilo nuo atsarginių suolo, žaidė 23 minutes, pelnė 12 taškų (4/7 dvit., 4/4 b.) ir atkovojo 4 kamuolius.

Svečių gretose Luka Dončičius fiksavo savo 10-ąjį trigubą dublį atkrintamosiose, pelnė beveik trečdalį komandos taškų – 32 (8/13 dvit., 4/9 trit., 4/8 baud.), taip pat atkovojo 11 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, be to, perėmė 4 kamuolius, bet suklydo 8 kartus.

Dabar serija keliasi į Dalasą: artimiausios dvejos NBA finalo rungtynės – birželio 13 ir 15 d. (3:30 val. Lietuvos laiku).

„Celtics“: Jrue Holiday 26, Jaylenas Brownas 21, Jaysonas Tatumas (9 atkov. k., 12 rez.p.) ir Derrickas White’as po 18, Kristapas Porzingis 12 taškų.

„Mavericks“: Luka Dončičius 32, P.J. Washingtonas 17, Kyrie Irvingas 16, Danielis Gaffordas 13, Derrickas Jonesas 11 taškų.

„Celtics“ siekia 18-ojo NBA titulo, „Mavericks“ – antrojo.