Knygos „Nepavaldus laikui“ autorė Rose Anne Kenny pristato naują požiūrį į sveikesnį ir ilgesnį gyvenimą.

„Knygos autorė yra mokslininkė, profesorė, labai daug metų tyrinėjanti šią sritį, apdovanota už viso gyvenimo nuopelnus nagrinėjant, kaip žmogus sensta. Taip, to išvengti neįmanoma, bet visgi ji sako, kad mes galime kontroliuoti šį procesą. Ji teigia, kad mes galime paveikti net 80 % mūsų biologinio amžiaus. Ji nagrinėja šį klausimą tiek iš mokslinės pusės, paaiškina, kaip tie procesai vyksta, kas darosi su mūsų kūnu, tiek duoda praktinių patarimų, ką galbūt galime daryti kitaip ir kas svarbu, kad ne tik tiesiog sulauktume daugiau metų, bet kad tas gyvenimas būtų kuo ilgiau kokybiškas“, – pasakojo J. Žuolytė.

„Tikrai visiems labai aktuali knyga su labai daug vertingų patarimų ir man patiko, kad ji nėra paviršutiniška. Išties bandome paaiškinti, kas, kaip ir kodėl, ne tik tiesiog tiesmukai pateikiama informacija. O kalbant apie tuos senėjimo procesus, kas juos veikia, beje, tai nėra tik mityba ir judėjimas, nors jie, be abejo, labai svarbūs – taip pat svarbu tokie dalykai kaip draugystės, geros emocijos, socialiniai ryšiai ir pan. Tad žiūrima holistiškai ir pristatomas labai visapusiškas požiūris“, – kalbėjo ji.

„Nepavaldus laikui“

Kita knyga, dr. Andrew Jenkinsono „Kodėl mes valgome (per daug). Naujas mokslas apie apetitą“ dekonstruoja giliai įsišaknijusius mitus apie mūsų kūną ir nuodugniai aiškina, kodėl dietos dažnai duoda priešingą, nei tikimės, rezultatą. Specialistas smulkiai nagrinėja kiekvieną mitybos aspektą – nuo skirtumo tarp gerųjų ir blogųjų riebalų iki hormonų, paveldimumo ir genų mutacijų įtakos svoriui.

„Knygos autorius pateikia visai kitokį požiūrį į mitybą. Tie, kurie kažkada gyvenime laikėsi dietų, turbūt pastebėjo, kad dažniausiai su jomis būna taip, kad tu gali numesti svorio, bet jis labai greitai sugrįžta – tad štai dr. A. Jenkinsonas nagrinėja iš mokslinės pusės, kas atsitinka, kodėl taip yra? Kodėl visgi daugelis dietų neveikia, kodėl mes norime valgyti daugiau negu reikia? Tai iš tikrųjų yra labai natūralūs procesai ir jis išaiškina, kad nereikia žiūrėti į daugiau sveriančius žmones kaip į kažkokius apsileidusius tinginius – jis paaiškina, kodėl taip yra, galbūt kažkur veikia kažkokie hormonai, galbūt yra kažkokių genetinių priežasčių, bet tai nereiškia, kad tai nėra nepakeičiama“, – pasakojo J. Žuolytė.

„Kodėl mes valgome (per daug). Naujas mokslas apie apetitą“

„Jis duoda kaip kelrodžius, kuriuos turime susidėlioti, kad pakeistume savo svorio pusiausvyros tašką, prie kurio mes vis grįžtame – jis sako, kad įmanoma jį pastumti. Ir tai, kad tu laikytumeisi tam tikrų gyvenimo principų, tikrai nereiškia, kad tu save kankinsi – jis pasako, kaip tai daryti ir gyventi kokybišką gyvenimą nebūnant varginamiems antsvorio, kas tikrai kai kuriems žmonėms yra didžiulė ir sveikatai didžiulį pavojų kelianti problema“, – kalbėjo ji.Knygoje nagrinėjamos svorio augimo priežastys, pasekmės, atsižvelgiama į kultūrinius skirtumus, analizuojama istorija, kaip, pavyzdžiui, keičiasi mityba ir svorio problemos į pirmykštes bendruomenes ateinant Vakarų civilizacijoms ir tt.

„Autorius, vėlgi, viskam pateikia mokslinį paaiškinimą, kas atsitinka ir pataria, ką su tuo daryti, kad grįžtum prie tos sveiko svorio“, – sakė J. Žuolytė.

Dr. Aditi Nerurkar, Harvardo universiteto profesorė, lektorė, pranešėja ir ekspertė, knygoje „Penki būdai įveikti stresą“ siūlo naują požiūrį į jį. Daktarė rekomenduoja permąstyti savo santykį su šia apsaugine organizmo reakcija ir su nesveiku stresu bei perdegimu kovoti pasitelkus penkis paprastus, bet galingus būdus.

Medicinos mokslų daktarė Aditi Nerurkar nepritaria visuomenėje vyraujančiam požiūriui stresą sieti vien tik su blogiu. Pasak jos, stresas yra natūrali, sveika ir reikalinga organizmo reakcija, padedanti mums susidoroti su gyvenimo iššūkiais. Problemos prasideda tada, kai stresas tampa nevaldomas ir perauga į perdegimą, nuovargį ar miego sutrikimus. Šioje knygoje „Penki būdai įveikti stresą. Mokslu pagrįstos technikos, kaip pertvarkyti smegenis ir kūną, kad patirtumėte mažiau streso ir būtumėte atsparesni“ daktarė siūlo penkis paprastus, mokslu pagrįstus būdus, padėsiančius suvaldyti stresą ir susigrąžinti dvasinę pusiausvyrą.

„Penki būdai įveikti stresą. Mokslu pagrįstos technikos, kaip pertvarkyti smegenis ir kūną, kad patirtumėte mažiau streso ir būtumėte atsparesni“

„Knygos autorė būdama medike, tuo metu dar rezidente, jausdavo, kad patiria labai daug streso ir matydavo, kaip tai veikia jos organizmą. Ji pradėjo pastebėti ir savo pacientus, ką jiems rekomenduoja kiti daktarai ir pagalvojo, kad tai yra sritis, kuri gauna per mažai dėmesio ir paskyrė jai savo gyvenimą. Ji nagrinėja tiek, kaip stresas mus veikia, tiek kaip jį galima mažinti“, – pasakojo J. Žuolytė.

„Tikrai yra labai daug dalykų, kuriuos galima pritaikyti – tik ne per daug. Vėlgi, knygos autorė sako, kad reikia keisti įpročius po truputį – pakeiti vieną dalyką, pasižiūri, ar geriau, tada pritaikai dar kitą, nes irgi neturi atsitikti taip, kad jūs jaučiate stresą dėl to, kad nesuvaldote streso. Manau, kad tai yra knyga, kurią perskaitęs kiekvienas atras kažką sau pasiimti, ir jeigu vienas pratimas ar kažkokio įpročio pakeitimas neveiks, tai tiesiog pamėgins kitą“, – sakė ji.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją