Minėto prekybos tinklo Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė dalinasi, kad siekdami pasirūpinti būtiniausiomis augintinių priemonėmis – pašaru, higienos priemonėmis ir t. t., pirkėjai taip pat nepraleidžia progos ir pigiau pasirūpinti jų atsargomis ilgesniam laikotarpiui.
Duomenys rodo, kad neretai į krepšelius kraunama bent po keletą vienetų konservuoto bei sauso kačių ir šunų ėdalo, naudojamasi galimybe pigiau pasirūpinti augintinių žaislais ir aksesuarais, skirtingų rūšių kraiku ir skanėstais, skirtais palepinimui, dantų priežiūrai ar ilgam kramtymui.
„Pirkėjams, auginantiems naminius gyvūnus, visuomet aktualu pasirūpinti gausa skirtingų dalykų – specialiais indais, higienos priemonėmis, žaislais, veiksmingomis apsaugos priemonėmis ir ypatingai – kokybišku maistu, skanėstais. Suprasdami, kaip svarbu geriausiai atliepti gyvūnų poreikius ar juos palepinti, užtikrinome, kad iki pat kovo 24 d. aktualiomis šios kategorijos prekėmis galima pasirūpinti pigiau ir gausiau bei taip reikšmingai sutaupyti.
Vienoje vietoje „Gyvūnų mugės“ metu pirkėjai ras įvairiausias augintinių kategorijos prekes: sausą ir konservuotą ėdalą, išskirtinius skanėstus, kraiką, antiparazitinį šampūną, vienkartines palas, pašarą graužikams ir kitiems smulkiems augintiniams, priemones gyvūnų kvapui ir dėmėms naikinti ar tik mūsų tinkle esamus „Ardour“ ir „Lovett“ produktus bei dar daugiau“, – dalijasi I. Trakimaitė-Šeškuvienė.
Vienas svarbiausių aspektų renkantis parašą – mėsos baltymų kiekis
Veterinarijos klinikos „Dr.Vet“ veterinarė Ugnė Černiauskaitė dalinasi, kad vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių augintinio sveikatą ir gerovę, yra subalansuota ir visavertė mityba. Anot veterinarijos gydytojos, rinkoje gausu pasirinkimo, tad renkantis pašarą šunims ar katėms būtina atkreipti dėmesį į keletą aspektų.
„Augintinių mityba turi būti visavertė, gausi reikalingų maistinių medžiagų. Vienas svarbiausių aspektų, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – mėsos baltymų procentas. Šunims skirtame pašare jo gali būti mažiau, o tuo tarpu katėms reikalingas beveik šimtaprocentinis mėsos baltymų kiekis. Rekomenduojama rinktis aukštesnės kokybės pašarus, kurių sudėtyje yra didesnis kiekis mėsos bei vengti tokio pašaro, kuriame gausu grūdinės kilmės ingredientų“, – paaiškina veterinarė.
Pašaras turi būti pritaikytas konkretaus augintinio poreikiams
Pranešime spaudai pabrėžiama, kad nors pastaruoju metu populiarėja vadinamoji „raw“ mityba, susidedanti iš šviežių, visiškai neapdorotų gyvulinės kilmės baltymų ir riebalų, vis tik veterinarė U. Černiauskaitė rekomenduoja ja per daug nepiktnaudžiauti.
Anot jos, dažnas žalios mėsos vartojimas gali padidinti riziką augintiniams užsikrėsti bakterinėmis ir parazitinėmis ligomis, lemti tam tikrų vitaminų ir mikroelementų trūkumą.
„Svarbu, kad kasdien patiekiamas pašaras būtų ne tik kokybiškas, bet taip pat pritaikytas konkretaus augintinio poreikiams – juk kiekvienas gyvūnas tuos pačius produktus gali toleruoti skirtingai. Tad prieš sudarinėjant žalios mėsos ar namuose ruošto maisto mitybos racioną, geriausia pasitarti su specialistais, kurie, atsižvelgdami į jūsų augintinį, padės suprasti, kokiais mitybos principais reikėtų vadovautis būtent jūsų keturkojui“, – pataria ekspertė.
Maistas nuo stalo gali sutrikdyti augintinio virškinimo sistemą
U. Černiauskaitės teigimu, bene dažniausiai šeimininkų daroma klaida – noras augintinius palepinti maistu nuo stalo. Neretai galima išgirsti, kaip šeimininkai savo augintinius maitina įvairiausiais produktais, pavyzdžiui, varške, kiaušiniais ar sūriais. Nors yra gyvūnų, kurie nėra lepūs, vis tik veterinarė pataria atidžiai stebėti, kaip į šiuos produktus reaguoja augintinio organizmas.
„Kiekvienas gyvūnas maisto produktus toleruoja skirtingai, tad ir maistas nuo stalo kai kuriems jų gali sukelti įvairių virškinamojo trakto sutrikimų – vėmimą, viduriavimą. Saikingas kiekis šviežių daržovių ar garuose virtos mėsos žalos augintiniui nepadarys, tačiau rekomenduoju vengti riebaus, kepto, rūkyto maisto, taip pat nepersistengti su fermentuotais produktais, pavyzdžiui – sūriu. Na, o suaugusioms katėms nerekomenduojama duoti pieno“, – pasakoja veterinarijos gydytoja.
Skanėstams būtinas saikas, o gerai augintinio savijautai – laikas kartu
Kaip rašoma pranešime spaudai, kalbėdama apie įvairius skanėstus ekspertė teigia, kad tai – dažnai neatsiejamas augintinio dresūros atributas bei mitybos raciono paįvairinimas. Vis tik piktnaudžiauti skanėstais, anot veterinarės, taip pat nereikėtų, kadangi neretai tokie produktai yra kaloringi, o per dažnai lepinami augintiniai gali ir nutukti. Norint to išvengti – būtina laikytis ant skanėstų pakuotės nurodytos dienos normos.
„Renkantis gardėsius labai svarbu atkreipti dėmesį į gaminio sudėtį – joje neturėtų būti dirbtinių priedų, dažiklių, antioksidantų ir skonio stipriklių. Norintiems palepinti augintinius, rekomenduoju rinktis džiovintos odos, sausgyslių skanėstus“, – teigia U. Černiauskaitė.
Be to, anot veterinarės, neatsiejama augintinio geros savijautos ir psichinės sveikatos dalis – kokybiškas laikas su augintiniu. Tam antrina ir I. Trakimaitė-Šeškuvienė, pastebinti, kad pirkėjams, kuriems rūpi visapusiška augintinio gerovė, išties paklausūs įvairūs žaislai ir gyvūnų lavinimui skirtos priemonės.
„Pirkėjai prekybos tinkle dažnai įsigyja ne tik pašarą ar augintiniams skirtų skanėstų, bet ir įvairių aksesuarų – pavadėlių, vandens gertuvių, antkaklių, draskyklių bei guolių, įdomesnių žaislų linksmam laikui namuose ar ilgiems pasivaikščiojimams gamtoje. Džiaugiamės matydami, kad pirkėjams rūpi kokybiškas laikas su savo augintiniais, kuriam jie skiria ypatingą dėmesį“, – dalijasi prekybos tinklo atstovė.
Primena ir apie tinkamą higieną bei apsaugą nuo parazitų
U. Černiauskaitė priduria, kad dar vienas veiksnys, užtikrinsiantis sveiką, kokybišką ir laimingą augintinio gyvenimą – tinkama higiena ir apsauga nuo parazitų, ypatingai šiuo metu, kai įpusėjus pavasariui gamtoje suaktyvėjo erkės.
„Kalbant apie augintinių higieną, tiek katėms, tiek šunims svarbu reguliariai kirpti nagus, šukuoti kailį, valyti ausis bei dantis. Pastarasis žingsnis labai svarbus, kadangi padės išvengti bakterijų kaupimosi, dantų problemų, su jomis susijusių ligų.
Siekiant apsaugoti keturkojus draugus nuo erkių, žarnyno kirminų bei infekcinių ligų, reikėtų juos kartą į metus vakcinuoti bei reguliariai naudoti parazitams baidyti bei naikinti skirtas priemones: lašelius, specialius antkaklius ir tabletes. Beje, kad pastarieji būtų efektyvūs, svarbu juos naudoti teisingai ir tik pasitarus su specialistais“, – pabrėžia ekspertė.