Tinkamas tvarka šaldytuve

Pirmiausia pasirinkite dieną, kai šaldytuve bus mažiau maisto, kad galėtumėte atlikti generalinį valymą. Patikrinkite visų produktų tinkamumo vartoti datą, atidarykite visus stiklainius ir pažiūrėkite, ar nėra pelėsio.

Dabar laikas kruopščiai išvalyti šaldytuvą. Beje, ekspertai pataria tai daryti 2–4 kartus per metus. Valant visi produktai sudedami į šaltus maišelius.

Pirmiausia išimkite lentynas ir stalčius, kruopščiai rankomis nuplaukite juos karštu vandeniu ir indų plovikliu, gerai išdžiovinkite ir sudėkite į vietą.

Nereikia pirkti specialaus šaldytuvui skirto valiklio, nes dauguma gamintojų rekomenduoja naudoti šiltą vandenį ir indų ploviklį.

Reikėtų vengti cheminių purškalų ir aštrių kvapų turinčių skysčių, nes jie gali patekti ant maisto produktų. Norėdami išvalyti įsisenėjusias dėmes, pabandykite į vandenį įpilti šaukštą valgomosios sodos ir baltojo acto.

Geriausia valyti nuo viršaus iki apačios, nepamirštant kondensato padėklo ir nutekėjimo vamzdelio. Jie yra už pagrindo ir yra pagrindinė vieta, kur visada kaupiasi trupiniai. Gerai nušluostykite durelių viršų, taip pat sandariklius, kad įsitikintumėte, jog ant jų nėra riebalų dėmių.

Visus nuplautus paviršius kruopščiai nusausinkite popieriniais rankšluosčiais.

Kvapų kontrolė

Stiprūs kvapai gali persiduoti nuo vieno gaminio kitam. Jie ne tik gali turėti įtakos patiekalo skoniui, bet ir sutrumpinti jo galiojimo laiką.

Pavyzdžiui, rauginti kopūstai arba per pusę perpjautas svogūnas. Juos būtinai reikėtų laikyti atokiau nuo pieno produktų ir kiaušinių, kurie labai greitai sugeria kvapus. Pasirūpinkite, kad jie būtų sandariai uždengti.

Galite palaikyti gaivų šaldytuvo kvapą neišleisdami pinigų. Ant lentynos galite padėti lėkštelę su keliais šaukštais valgomosios sodos, kuri sugeria kvapus. Tą patį padarys ir 1 valgomasis šaukštas avižinių dribsnių. Kad dar labiau sukurtumėte malonų kvapą, įlašinkite vanilės arba citrinos ekstrakto.

Kaip tinkamai laikyti maistą šaldytuve

DELFI BŪSTAS - 3073

Salotos

Kad pakuotėje su salotomis nesusidarytų per didelė drėgmė, į vidų įdėkite virtuvinio popieriaus lapą. Apskritai ekspertai rekomenduoja lapus ir žalumynus dėti į vėdinamą laikymo indą.

Duona

Pirmiausia turite suprasti, kad duona šaldytuve greičiau genda. Todėl geriau ją laikyti specialiame duonos krepšyje arba spintelėje. Kiekvieną kartą kepalą reikėtų uždengti pakuote. Taip pat galite supjaustyti duoną riekelėmis ir įdėti jas į šaldiklį.

Vaisiai

Prieš dedant vaisius į šaldiklį, jų nereikėtų plauti. Ypač jei tai minkšti vaisiai. Mat dėl drėgmės irimo procesas pagreitės ir jie pavirs į košę. Vaisius geriau nuplauti prieš juos naudojant.

Maisto produktai pakuotėse

Gamintojai gamina produktų pakuotes, atsižvelgdami į jų laikymo sąlygas (galiojimo datą visada galima pamatyti viršuje). Todėl maisto produktų geriau neperdėti į kitas pakuotes. Ypač nelieskite vakuuminėse pakuotėse esančios žuvies ir mėsos. Ją galima atidaryti tik tada, kai esate pasiruošę ruošti patiekalą.

Grybai

Geriausia būtų pirkti trupinius grybus ir laikyti juos popieriniuose maišeliuose. Jei nusipirkote tokių, kurie jau buvo sudėti į plastikinius indus, patikrinkite, ar juose yra ventiliacijos skylučių.

Citrinos

Citrinas rekomenduojama laikyti stiklainyje su vandeniu. Tada jos išliks sultingos ir šviežios visą mėnesį. Tačiau nepamirškite kas kelias dienas pakeisti vandenį. Tą patį darykite ir su citrinomis.

Daržovės

Vaisiai ir daržovės neturėtų būti laikomi tame pačiame stalčiuje. Daugelis vaisių gamina gamtines dujas (etileną), kurios uždaroje šaldytuvo erdvėje gali pagreitinti daržovių nokimą.

Sūris

Geriausia sūrį laikyti salotų stalčiuje. Taip jis neišdžius ir ilgai išliks šviežias.

Šaltinis: tsn.ua