Galite netgi surengti varžybas, kas pagamins geriausią produktą, daryti degustacijas – tai suvienys šeimą, kaimynus, draugus, darbo kolektyvą. Vadinamasis „vyriškas“ kopūstų raugimo būdas yra klasikinis, nors šiek tiek sunkesnis nei „moteriškas“.
„Vyrišku“ metodu kopūstai paprastai rauginami didžiuliame 15 litrų talpos emaliuotame puode, kuris vėliau pastatomas vėsioje patalpoje – sandėliuke ar netgi balkone. Šaltyje kopūstai išlaikys ir skonį, ir visas naudingas medžiagas. Nusiteikite, kad šis procesas užtruks visą dieną. Tačiau verta pamėginti.
Taigi „vyriškai“ raugintų kopūstų receptas bus toks:
Kopūstai – 1 kilogramas.
Morkos – 50-70 gramų (apie 5 proc. kopūstų tūrio).
Druskos – 18-20 gramų (vienas valgomasis šaukštas kilogramui kopūstų).
Kopūstus rinkitės kietus ir tankius. Nuo jų pašalinkite viršutinius lapus, nuplaukite ir susmulkinkite stambokais šiaudelius. Sudėkite tarkuotas morkas, druską (geriau ne joduotą, o rupią jūros druską), gerai išmaišykite ir minkykite, kol susidarys sultys. Tačiau ne per daug, kad kopūstai išliktų traškūs. Gautą masę supilkite į stiklinį, emaliuotą arba medinį indą. Ant viršaus uždėkite specialų medinį dangtį taip, kad sultys padengtų jo paviršių. Palikite kambario temperatūroje ir stebėkite. Kai viršuje pasirodys burbuliukai, kopūstus reikia kažkuo ilgu – peiliu, pagaliuku ar medine lazdele – pabadyti iki dugno, taip išleidžiant rūgimo metu susikaupusias dujas. Po 3-4 dienų kopūstai bus paruošti – laikykite juos, kaip jau buvo, minėta šaltoje vietoje.