1. Jei ketinate austres apdoroti termiškai, prieš tai trumpai, vos 20–30 sekundžių, galite jas palaikyti virš garų – taip austres atversite daug paprasčiau. Tik nepersistenkite, nes austrės – subtilus dalykas, todėl suklydę situacijos pataisyti jau nebegalėsite.
2. Vienas kebliausių klausimų – ar gaminant austres reikia jas papildomai gardinti. Ir čia vieno atsakymo nėra. Austės natūraliai sūrokos, o per didelis kiekis sviesto ar grietinėlės tikrąjį jų skonį gali paprasčiausiai pražudyti.
3. Dydis yra svarbus: kuo austrės didesnės, tuo jos „mėsingesnės“, o tai savo ruožtu gali tapti trūkumu, jei jas vartojate šviežias. Jei jums priimtinesnės termiškai apdorotos austrės, jų dydis nėra toks reikšmingas.
4. Austrėms nereikia didelės kaitros, kad maksimaliai išryškėtų jų skonio savybės. Jei su jomis elgsitės neatsargiai, jų skonis primins gumą.
5. Prie austrių puikiai dera petražolės, pankoliai ir čiobreliai. Ne ką prasčiau tiks ir imbieras, žvaigždiniai anyžiai ir aitriosios paprikos.
6. Esmių esmė – patikimas pardavėjas. Tik jis gali užtikrinti austrių šviežumą ir nepakartojamą malonumą jas valgant.
7. Įmetę vos kelias šviežias austres į makaronus su jūrų gėrybėmis, patiekalui suteiksite švelnios elegancijos ir nepakartojamo gardumo.
8. Austrių padažas negali būti parinktas atsitiktinai. Jam itin tinka soja, česnakai, imbierai, cukrus ir porai.
9. Austrėms nepaprastai gerai tinka azijietiški prieskoniai.
10. Jei paruoštas austres patiekiate kiautuose, nepamirškite jų kruopščiai atskirti. Kitu atveju jas valgant nepavyks išvengti netvarkos.