„Mane pažįstantieji žino, kad maisto gaminimas yra mano aistra, hobis ir darbas. Domiuosi ir kasdien mokausi vis naujų receptų, taip pat kuriu ir savus. Meilę maistui man perdavė mano mylima močiutė. Dievindavau su ja gaminti įvairius patiekalus, kai kuriuos receptus pamenu iki šiol, o kai kurių jau niekada nebesužinosiu. Ji daug ką mėgdavo kepti pečiuje ar ant krosnies – ir aš be proto pasiilgstu jos gaminamo maisto kvapo“, – dalijasi neseniai su močiute amžiams atsisveikinusi tinklaraštininkė.
Inga jau kone dvidešimt metų gyvena Norvegijoje, tačiau savo namuose dažnai ruošia lietuviškus patiekalus.
„O kadangi mylimi žmonės išeidami pasiima ne tik mūsų suskilusias širdis, bet ir begalę įdomių istorijų, receptų, šiandien dalijuosi blynų su troškintais raugintais kopūstais receptu. Jų visada laukia ir mano vyriausioji dukra. Jaunylė šiaip nelabai mėgsta bulvinius patiekalus, išskyrus Čičinsko kepsnį“, – sako Inga.
Ji kviečia išbandyti ir garsųjį Čičinsko kepsnį: Inga iš Norvegijos dalijasi itin populiariu Panevėžio krašto patiekalu: kaip galima nežinoti Čičinsko kepsnio!
Pirmą kartą blynų su troškintais raugintais kopūstais receptą Ingai parodė senolė, pas kurią lietuvė gyveno, kai prieš daugelį metų dirbo Rusijoje.
Kai Inga šiuo receptu pasidalijo maisto mylėtojų grupėje „Kirvio koto turnyras“, sulaukė komentarų, kad tokie blynai Lietuvoje vienur vadinami kokorais, kitur – kukorais.
„Mano močiutė, kilusi nuo Kaišiadorių, juos taip pat gamindavo, tik, kaip vadindavo, nepamenu. Tačiau viena aišku – blynai yra nuostabaus skonio“, – patikina Inga ir kviečia išbandyti.
Blynai su troškintais raugintais kopūstais
Reikės:
500 g bulvių
1 v. š. miltų
1 v. š. krakmolo
1 kiaušinis
žiupsnelis druskos
pipirų pagal skonį
400 g raugintų kopūstų
1 v. š. pomidorų pastos
2 morkų
1 vnt. svogūno
2 skiltelių česnako
Kaip gaminti
Bulves išvirti su lupenomis (geriausiai tai padaryti iš vakaro), atvėsinti. Nulupti ir sumalti.
Į bulves dėti krakmolo, miltų, prieskonių, įmušti kiaušinį ir užminkyti tešlą.
Kopūstus užpilti verdančiu vandeniu, kad apsemtų, įdėti pomidorų pastos ir troškinti ant vidutinės ugnies, kol daržovės suminkštės.
Keptuvėje pakepinti svogūną, tarkuotas morkas, smulkintą česnaką, suversti troškintus kopūstus, gerai išmaišyti ir patroškinti apie 5 min. Atvėsinti.
Iš bulvių tešlos formuoti paplotėlį, dėti įdaro ir suformuoti blynus. Kepti ant aliejaus, kol gražiai apskrus.
Blynus patiekti su grietine ar padažu.
Skanaus!
Na o jei artėjančioms šventėms ieškote receptų idėjų, pavartykite šiuos užsienyje gyvenančių lietuvių tinklaraštininkių receptus – tikrai kokį nors išsirinksite!