„Labai apsidžiaugėme ir pasijutome įvertinti, kad restoranas pateko į Lietuvos restoranų TOP 60 bei dabar būtų malonu patekti į TOP 30. Nuoširdžiai siekiame, kad svečias namo parsineštų ne tik šiltus prisiminimus apie skanų maistą, bet apskritai – nuotaiką, įspūdį, emociją“, – sako restorano „Toli Toli“ steigėja ir savininkė Indrė Armalytė.
Pasak Indrės, atidarant šį restoraną užmačios buvo gana paprastos – sukurti vietą, kurioje norėta gaminti maistą lyg namie ir į kurią trauktų sugrįžti lyg pas savus bičiulius į svečius. Be didelių pretenzijų ar ambicijų. Nors tuomet restorano meniu atrodė daug kam neįprastas, bet jis iš tiesų buvo sudėliotas labai organiškai ir be didelių kūrybinių kančių – lyg savaime sugulė kelionėse išragauti patiekalai, iš mamos ar močiutės paveldėti receptai.
„Praėjus dvejiems metams po atidarymo jaučiamės gerokai paaugę. Turim savo ryškų charakterį, nuotaiką, kryptį. Mūsų Vidurio Rytų patiekalų pagrindus sudėliojo šefas iš Palestinos. Gražus sutapimas tas, kad falafelių, humuso, šakšukos banga nuvilnijo ir po kitus miestus, tad šviesti, pasakoti apie receptų ištakas ne visada ir bereikia. Per dvejus metus susiformavo gausus mus mylinčių svečių ratas. Nuolat girdime pasiteiravimus, ar neatsidarysime kituose miestuose, svečiai vis pastebi, kad mūsų falafeliai skaniausi Lietuvoje. Mišrios kompanijos džiūgauja, mat pas mus randa ką valgyti tiek visavalgiai, tiek veganai, vegetarai, glitimo netoleruojantys ar kitų išskirtinių poreikių turintys žmonės“, – pasakoja I. Armalytė.
Šiltiems vakarams – kokteiliai ir humusas, baba ganuš, falafeliai, labne
Restorano šeimininkės teigimu, vis dažniau žmonės Druskininkuose įsikūrusiame restorane nori šventiškai praleisti vakarą, o kompanijos užsisako dalį restorano arba ir visą bei pageidauja gardžių gėrimų ir prie jų derančių užkandžių meniu. Ta proga ekspertai sukūrė klasikinių kokteilių pasirinkimą bei užpildė baro lentynas kokybiškais ir įdomiais gėrimais, ypatingo recepto punšu. Prie gėrimų priderinome daugybę užkandžių, dalis jų yra valgiaraštyje, kiti skirti renginiams.
Užkandžiai, kuriuos mėgsta visi vegetarai
Visuomet, aišku, galima pasimėgauti gardžiais Vidurio Rytų virtuvės užkandžiais – dauguma jų puikiai tinka ir vegetarams. Avinžirnių bei sezamų pastos užtepėlės humuso variacijos kartu su daržovių lazdelėmis ir gardžios, ir sveikos, nes turi daug kalcio, yra maistingos. „Toli Toli“ jų siūloma originalių, su džiovintais pomidorais, burokėliais, moliūgais. Tas pats galioja baba ganuš – dūmų kvapo baklažanų ir sezamo pastos užtepėlei. Ji patinka kone visiems, ir vaikams, ir suaugusiems.
Falafeliai – avinžirnių gruzdukai, tikri Vidurio Rytų virtuvės karaliai, puikiai pakeičiantys mėsą ar papildantys racioną. Palestinoje ar Izraelyje šeimose šio patiekalo receptas perduodamas iš kartos į kartą, ir tikrojo šio patiekalo recepto tikras palestinietis niekada neišduos. Jis gali pasidalinti artimu, panašiu, bet originalusis liks šeimoje. Taip ir „Toli Toli“ šeimininkė Indrė, gavusi iš palestiniečio šefo receptą, didžiuojasi galinti restoranu svečius vaišinti gardžiais, gurgždančiais, viduje minkštutėliais falafeliais, kurių receptu sutiko pasidalinti ir su DELFI Maistas skaitytojais.
Falafeliai
Porcija keturiems žmonėms
- 250 g avinžirnių
- 15 g petražolių
- 5 g maltų kalendros sėklų
- 5 g kumino
- 2 česnako skiltelės
- Pusė svogūno
- Aliejus kepimui
Avinžirnius gausiai užpilti vandeniu ir palikti 7-12 val. (pavyzdžiui, per naktį). Jie išbrinksta iki dvigubo svorio, tad reikia didelio indo jiems mirkyti. Išmirkytus avinžirnius, petražoles, svogūną, česnaką malti su mėsmale. Į masę sudėti prieskonius ir gerai išmaišyti. Formuoti kamuoliukus ir kepti įkaitintame aliejuje. Gardu su sezamų pastos padažu ir salotomis.