Rajoną plėtojančios bendrovės „Darnu Group“ turto valdymo direktorius Mantas Umbrasas sako, kad planuojant „Paupį“ ypatingas dėmesys skirtas funkcijų įvairovei, kad ši miesto erdvė būtų patraukli ir išpildytų daugumą tiek čia gyvenančiųjų, čia dirbančiųjų, tiek apsilankančiųjų poreikių. Todėl rajone duris netrukus viena po kitos atvers parduotuvės, kavinės, kepyklėlė, knygynas, vaistinė, banko aptarnavimo skyrius, dailės galerija, kino teatras „Pasaka“, o rudenį lankytojus pakvies ir „Paupio turgus“.
M. Umbraso teigimu, tokią koncepciją vertina visų pasaulio didmiesčių urbanistai ir gyventojai, nes ja vadovaujantis kuriami projektai, generuojantys didžiausią naudą tiek jais besinaudojantiems, tiek apskritai miestui plačiąja prasme.
„Taip iš vienos pusės mes užtikriname rajono autonomiškumą ir mažiname žmonių poreikį keliauti po miestą automobiliais, pasiūlydami jiems viską pasiekti nedideliais atstumais, kuriuos galima nueiti pėsčiomis, įveikti dviračiu ar kita ekologiška transporto priemone. Iš kitos pusės, „Paupio“ daugiafunkciškumas sukuria ne vieną traukos tašką visiems besilankantiems Vilniaus senamiestyje ir taip užtikrina didesnius srautus čia įsikūrusiems verslams – nuo maitinimo iki kirpyklų ar meno galerijų“, – pažymi M. Umbrasas.
Vietą restoranui pasufleravo atmosfera
Tai – jau trečiasis „Piano Piano“ restoranas ir antrasis Vilniuje. Anot jo vadovės Anželikos Šiško, „Paupys“ itališko restorano įkūrėjams asocijavosi su nedideliu autonomišku miesteliu ir buvo pasirinktas dėl naujo rajono ir senamiesčio dvasios suderinamumo.
„Šis rajonas išties turės miestams būdingą struktūrą: savo kavines, turgų, kino teatrą, kitą infrastruktūrą. Įvertinę „Paupio“ unikalumą ir dėmesį smulkiausioms detalėms, formuojant kokybišką pilnavertę gyvenimo bei verslo atmosferą, nusprendėme, kad ir mes norime tapti šio projekto dalimi“, – teigia A. Šiško.
Naujasis restoranas įsikūrė 255 kv. m. patalpose. Interjerui pasirinkta šilta, jauki atmosfera, kurios pagrindinius segmentus išpildo natūralių gamtos ir industrinių detalių sinergija: medis, oda, linas, dideli masyvūs augalai, betonas, metalas. Pasak A. Šiško, restorano interjeras kurtas remiantis Italijos stočių ir Romos tiltų urbanistinėmis detalėmis, o erdvėms dienos šviesos komfortą suteikia daugybė langų, rašoma pranešime spaudai.
Kaip ir anksčiau įkurtų, taip ir naujojo restorano lankytojams bus siūloma ragauti Italijos virtuvės patiekalus, tačiau meniu bus papildytas ir naujais, iš skirtingų Italijos regionų atrinktais skoniais.
„A la carte“ patiekalai atspindės senąją tradicinę itališką virtuvę, o dienos pietų metu orientuosimės į dirbančių žmonių verslo pietų poreikį, tad stengsimės patenkinti visų svečių pageidavimus sau mesdami vis naujus iššūkius, pabrėžiančius itališkas vertybes“, – sako A. Šiško.