Gydytojos teigimu, menopauzė prasideda tada, kai kiaušidės ima gaminti mažiau hormonų, ypač estrogeno ir progesterono. Hormonų lygiui mažėjant, menstruacijų ciklas tampa nereguliarus, galiausiai visiškai sustoja. Tai signalizuoja apie moters reprodukcinių metų pabaigą. Menopauzė, pabrėžia pašnekovė, prasideda tada, kai mėnesinių nėra vienerius metus.

Tiesa, pabrėžia D. Kalvinskaitė, menopauzės laikotarpis skiriamas į kelis etapus. Tai priešlaikinis kiaušidžių išsekimas, ankstyvoji menopauzė, perimenopauzė (5-7 m. iki menopauzės), postmenopauzė (visas likęs moters gyvenimas).

„Vidutiniškai menopauzė prasideda apie 51-uosius metus (normalus amžiaus vidurkis 45-55 m.), tačiau ji gali prasidėti ir anksčiau. Natūraliai, be medicininių ar chirurginių priežasčių, menopauzė gali prasidėti ir 30-iais ar net 20-iais moters gyvenimo metais. Tai vadinama priešlaikiniu kiaušidžių išsekimu arba nepakankamumu (būdinga 1 iš 100 moterų, kurių amžius iki 40 m.; būdinga 1 iš 1000 moterų, kurių amžius iki 30 m.) arba ankstyva menopauze (būdinga 5-7 proc. moterų kurių amžius 40-45 m.)“, – pažymi Delfi pašnekovė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją