Skalbimo mašiną, anot puslapio „Blizganti tvarka“ kūrėjos Vestinos, reikia valyti labai panašiai kaip ir indaplovę. Apie tai specialistė jau pasakojo čia.

„Labai svarbu reguliarumas – jei drabužiai skalbimo mašinoje pakraunami iš priekio, dažniausiai apačioje būna filtras, kurį reikia reguliariai valyti, bet svarbiausiai prieš tai perskaityti instrukcijas ir pažiūrėti, ką rekomenduoja gamintojas“, – sako puslapio „Blizganti tvarka“ autorė.

Žmonės mėgsta naudoti buitines valymo priemones – actą ir sodą, vis dėlto Vestina jomis plauti buitinių prietaisų, kaip jau minėjo anksčiau, nerekomenduoja.

„Svarbu nepažeisti vidinių dalių ir geriau rinktis specialius valiklius, jei norime, kad buitinė technika mums tarnautų ilgiau. Taip pat reikia nepamiršti išvalyti ir indo, į kurį pilame skalbiklį/minkštiklį“, – primena specialistė.

Skalbimo mašiną svarbu valyti reguliariai

Ji akcentuoja – pastarųjų priemonių jokiu būdu nereikėtų pilti per daug, nes per didelis kiekis neišsiskalauja, o likučiai kaupiasi.

„Visada siūlau naudoti rekomenduojamas dozes – taip sutaupysit pinigų ir apsaugosit skalbimo mašiną“, – teigia pašnekovė.

Pašnekovė sako – nėra konkretaus laiko, per kurį reikėtų išimti išskalbtus skalbinius. Vis dėlto ilgiau nei pusdienio laikyti jų skalbyklėje nederėtų – gali atsirasti nemalonus kvapas.

„Skalbimo mašinoje nereikėtų laikyti ir, pavyzdžiui, skalbimui paruoštų drėgnų rankšluosčių ar drėgnų rūbų – gali atsirasti pelėsis, o medžiaga įgaus blogą kvapą“, – tikina Vestina.

Skalbyklę po skalbimo reikėtų bent kuriam laikui palikti pravirą dėl tos pačios priežasties – kad išgaruotų vanduo ir neatsirastų pelėsis.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją