„Galima pradėti domėtis autogeninėmis treniruotėmis, kvėpavimo pratimais, kitais nusiraminimo būdais, pavyzdžiui, joga, sportu, fiziniu aktyvumu – reikia ieškoti būdų. Yra ištirta, kad jeigu sutrikimas nėra sunkus, fizinis aktyvumas nenusileidžia antidepresantų efektyvumui“, – atskleidžia gydytojas psichiatras.

Jonas Fugalis

Nors visi šie būdai gali padėti įveikti sunkumus, tačiau jei žmogui somatoforminiai skausmai pasireiškia dažnai, kartojasi daug kartų iš eilės – tai vyksta ne be priežasties.

„Vadinasi, yra kažkas, į ką žmogus neatkreipia dėmesio – galbūt kažkokia jo asmenybės struktūra susiformavusi, jis neišmokęs dalintis savo jausmais, juos atpažinti. Simptomas galbūt ir praeis, tačiau tos priežastys, kurios tai sukėlė, manau, kad turi būti sprendžiamos. Galima tikrai padėti sau, bet galbūt būtų visai nieko tokio pasikonsultuoti ir su šeimos gydytoju ar psichiatru“, – pataria laidos pašnekovas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją