Obuoliai į pirkinių krepšelius keliauja ištisus metus

Parduotuvių lentynose ištisus metus siūlomi prinokę ir sultingi vaisiai džiugina gausa, tačiau šalia egzotiškų atvykėlių iš šiltųjų kraštų besipuikuojantys lietuviški obuoliai – nenurungiami konkurentai. Kaip pastebi prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė, vietos ūkininkų užaugintų produktų lietuviai visuomet labai laukia ir noriai deda juos į pirkinių krepšelius, o obuoliai tarp pirkėjų populiarūs ištisus metus.

„Obuoliai yra vieni mėgstamiausių lietuviškų vaisių. Nors parduotuvėse galima rasti jų iš įvairiausių šalių, pastebime, kad pirmenybė teikiama užaugintiems Lietuvoje. Vietos augintojų vaisiai pirkėjus džiugina patraukliomis kainomis, o pirkėjai juos vertina kaip šviežumo ir kokybės ženklą. Būtent dėl šios priežasties, norėdami pasiūlyti pirkėjams platų lietuviškų obuolių asortimentą, glaudžiai bendradarbiaujame su vietos augintojais“, – teigia V. Budrienė.

„Iki“ komunikacijos atstovė atkreipia dėmesį, kad lietuviai – sumanūs pirkėjai, tad prioritetą teikdami kokybei, nepamiršta įvertinti ir kainų. Dažniau apsiperka akcijų metu, renkasi vietos ūkininkų užaugintus sezoninius produktus. Atsižvelgiant į pirmųjų lietuviškų obuolių paklausą, prekybos tinklas šviežio derliaus obuolių pateikia išties už patrauklią kainą.

Kainuoja nebrangiai, o naudos – apsčiai

Obuolys – ne tik skanus, bet ir labai naudingas vaisius, savyje sukaupęs daugybę vitaminų ir mineralinių medžiagų, būtinų organizmui. Kad pajustumėte naudą, visai nebūtina jų valgyti dideliais kiekiais – užtenka vos vieno ar dviejų per dieną.

Nors vertingiausia mėgautis šviežiais, ką tik nuskintais, daugiau obuolių į savo mitybos racioną įtrauksite ir jais praturtindami kitus patiekalus – daržovių blyneliams jie suteiks malonaus salstelėjusio skonio, bus puikus ingredientas trintiems vaisių ir daržovių kokteiliams, puikiai tiks saldiems kepiniams.

Net ir apdoroti karščiu obuoliai vis tiek išlaiko aukštą naudingumo kartelę, mat juose yra daug netirpių skaidulų, aktyvinančių žarnyno veiklą ir organizmui labai naudingų tirpiųjų skaidulų – pektino, mažinančio cholesterolio lygį kraujyje ir padedančio iš organizmo pašalinti kai kurias žalingas medžiagas.

Nebrangiai kainuojantys ir greitai pasotinantys obuoliai padeda pagerinti apetitą, aktyvina skrandžio sulčių išsiskyrimą, tad yra naudingi virškinimo sistemos veiklai. O prižiūrintiems kūno linijas obuoliai – tiesiog nepakeičiamas užkandis: ne tik ne kaloringi, bet ir gali būti puikiu cukraus pakaitalu kepant pyragus, blynelius ar kitus saldžius kepinius.

Obuolių pyragas su migdolų drožlėmis

Jei norite save palepinti, į pirkinių krepšelį dėkite kilogramą obuolių ir kelis kitus nebrangiai kainuosiančius ingredientus – greitai ir paprastai pasigaminsite visus namus nuostabiu aromatu užpildysiantį purų ir drėgną obuolių pyragą.

Reikės:

  • 800 g vidutinio riebumo varškės;
  • 1 kg obuolių (geriau – turintys rūgštelės) ;
  • 1 indelio sutirštinto (kondensuoto) pieno;
  • 3 didesnių kiaušinių;
  • 2 valgomųjų šaukštų krakmolo;
  • saujos migdolų drožlių;
  • žiupsnelio druskos.


Gaminimas:

Gilesniame inde sumaišykite varškę ir sutirštintą pieną iki vientisos masės, kad neliktų gumuliukų. Atskirame dubenyje išplakite kiaušinių baltymus su žiupsneliu druskos – putos turi būti standžios. Kiaušinių trynius šakute išplakite kartu su krakmolu ir įmaišykite į tešlą. Tuomet ten pat lėtais judesiais įmaišykite ir baltymus, stengdamiesi, kad jie neprarastų purumo.

Nulupkite obuolius ir supjaustykite juos kąsnio dydžio gabaliukais. Kepimo indą ištepkite sviestu ir suberkite obuolius, ant jų – migdolų drožles. Viską apipilkite tešla ir mentele ją paskirstykite, kad obuoliai ir migdolai tolygiai pasidengtų.

Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių, apatinėje dalyje pastatykite kepimo skardą su vandeniu, o virš jos dėkite groteles, ant kurių pastatykite pyrago indą.

Kepkite pyragą maždaug 40–50 minučių, o ištraukę leiskite atvėsti – pyragas bus itin purus ir drėgnas.