Pirmadienį į streiką buvo įsitraukusios daugiau kaip 230 bendrojo ugdymo, ikimokyklinio ir neformaliojo ugdymo įstaigų. Iš viso šalyje yra daugiau kaip 2300 tokių įstaigų.
Mokytojai reikalauja, kad nuo rugsėjo mėnesio būtų pradėta įgyvendinti algų kėlimo programa, be to, siekia, kad būtų atsisakyta per krizę įvestų vadinamųjų atlyginimų žirklių. Reikalavimams įgyvendinti reikia apie 18 mln. eurų, kurių Švietimo ir mokslo ministerija neranda, o Finansų ministerija ir premjeras nepritaria, kad būtų peržiūrėtas valstybės biudžetas.
LMS pranešime, pavadintame „Gana stumdyti moksleivius“, primenama, kad nuo 2012 m. kiekvienais metais vyksta mokytojų streikas, kiekvieną kartą dėl pedagogų ir politikų nesutarimo sutrikdomas mokymosi procesas, eilinį kartą nukenčia moksleiviai.
„Lietuvos moksleivių sąjunga jau ne pirmus metus bando atkreipti politikų ir mokytojų dėmesį - gana savo ginčuose moksleivius naudoti kaip pėstininkų figūrėles. Moksleiviams, ypač abiturientams, kurie ir taip patiria nemažai streso prieš kalbėjimo įskaitas ir bandomuosius egzaminus, skaičiuoja paskutines dienas iki brandos egzaminų, kiekviena pamoka yra svarbi. Kiekviena praleista diena, kiekviena praleista pamoka - aiškus parodymas, kad Lietuvos švietimo sistema pametė savo esminį tikslą - ugdyti jauną žmogų, suteikti jam palankią mokymuisi aplinką. Kompromiso tarp mokytojų ir Vyriausybės bei Seimo, ieškoti būtina, tačiau ne moksleivių žinių kaina, todėl prašome mokytojus nutraukti streiką, o Lietuvos Respublikos Vyriausybę bei Seimą, prisiimti atsakomybę ir ryžtingai spręsti švietimo sistemos problemas“, – teigia A. Burneikaitė.