Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai „turi suprasti, kad mes būtume pasirengę panaudoti bet kokias priemones, jog neleistume jiems įgyvendinti to, ką jie vadina strateginiu Rusijos pralaimėjimu“, interviu prieštaringai vertinamam JAV žurnalistui Tuckeriui Carlsonui sakė S. Lavrovas.

Eskaluodama beveik trejus metus vykstantį karą, Rusija prieš dvi savaites į Ukrainos Dnipro miestą paleido naują hipergarsinę raketą „Orešnik“. Kiek vėliau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pagrasino panaudoti šį ginklą prieš Kyjivą reaguojant į Ukrainos smūgius Rusijos teritorijoje, kurie buvo suduoti po to, kai JAV leido tokioms atakoms pasitelkti balistines raketas ATACMS.

„Mes siunčiame signalus ir tikimės, kad paskutinis signalas, prieš porą savaičių pasiųstas panaudojant naują ginklų sistemą „Orešnik“ (...) buvo įvertintas rimtai“, – kalbėjo S. Lavrovas.

Nors jis tvirtino, kad Rusija esą nenori eskaluoti padėties ir norėtų „išvengti bet kokių nesusipratimų“ su Vašingtonu ir jo partneriais, S. Lavrovas perspėjo, jog „mes pasiųsime papildomų žinučių, jei jie neprieis prie reikiamų išvadų“.

V. Putinas sakė, kad raketos „Orešnik“ skrieja 10 kartų didesniu nei garso greičiu, be to, jų negali perimti oro gynyba. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis surengtą smūgį savo ruožtu pavadino „naujausiu Rusijos beprotybės protrūkiu“.

„Tokia realybė“

Duodamas išsamų interviu, S. Lavrovas apkaltino JAV tariamu bandymu tyčiotis iš Rusijos ir kitų šalių tarptautinėje arenoje.

Kalbėdamas apie Ukrainą, jis pareiškė, kad Maskva yra „pasirengusi bet kokiai baigčiai, tačiau teikiame pirmenybę taikiam sprendimui derybų keliu, gerbiant teisėtus Rusijos saugumo interesus“.

Sergejus Lavrovas

Apibūdindamas, kaip galėtų atrodyti toks taikos susitarimas, aukščiausias Rusijos diplomatas nurodė, kad Kyjivas, be kita ko, turėtų sutikti su Rusijos pretenzijomis į Donecko, Chersono, Luhansko ir Zaporižios sritis. „Vadovaujantis Konstitucija, jos dabar yra Rusijos Federacijos dalis, tokia realybė“, – aiškino jis.

S. Lavrovas apkaltino JAV prezidento Joe Bideno administraciją karo Ukrainoje eskalavimu ir siekiu „palikti (išrinktojo prezidento Donaldo) Trumpo administracijai kuo blogesnį palikimą“.

Jis apibūdino D. Trumpą, kuris į valdžią ateis sausį ir kuris be papildomų paaiškinimų yra pažadėjęs greitai užbaigti karą, kaip „stiprų žmogų“. „Manau, kad jis labai stiprus žmogus, kuris nori rezultatų ir nemėgsta gaišti laiko“, – teigė S. Lavrovas.

„Kolektyvinė bausmė“

Jis taip pat apibūdino Izraelio karinį puolimą Gazos Ruože kaip „kolektyvinę bausmę, kuri prieštarauja tarptautinei humanitarinei teisei“. Be to, S. Lavrovas nurodė, kad Maskva esą yra „labai susirūpinusi“ dėl pastaruoju metu Sirijoje paaštrėjusio smurto – čia ginkluotos sukilėlių grupuotės perėmė daugybę teritorijų iš Basharo al-Assado, kuris yra Rusijos sąjungininkas regione, vyriausybės.

Jis sakė, kad penktadienį planuoja su Turkijos ir Irano pareigūnais pasikalbėti apie padėtį Sirijoje.

Buvęs „Fox News“ laidų vedėjas T. Carlsonas yra dešiniųjų pažiūrų žurnalistas, kuris yra svarbus D. Trumpo sąjungininkas. Anksčiau šiais metais jis tapo pirmuoju JAV žurnalistu, paėmusiu interviu iš V. Putino nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios 2022 m.

Šis žurnalistikos provokatorius ne vienerius metus Jungtines Valstijas vaizdavo kaip žlungančią šalį, kurią puola demokratai, vadinamajai „woke“ kultūrai atstovaujantys protestuotojai ir komunistai. Palikęs „Fox“, jis ėmė dar intensyviau skleisti dešiniojo sparno sąmokslo teorijas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)