Teiginiai
Jungtinėse Valstijose visiškai paskiepyta daktarė ir aktyvi skiepų šalininkė Kelly Powers mirė nuo „turbo vėžio“.
Verdiktas
Melas. K. Powers vėžys diagnozuotas 2020 m. liepą, o COVID-19 vakcinos JAV patvirtintos tik tų metų gruodį. Jokie tyrimai neįrodo vakcinų sąsajų su vėžiu ar „turbo vėžio“ egzistavimo.
Melo detektoriaus komentaras
Gruodžio 1 d. mirus 45-erių amerikietei medikei Kelly Powers, socialiniuose tinkluose tarp lietuvių pasklido melas dėl moters mirties priežasties.
„Visiškai paskiepyta daktarė Kelly Powers ir atvira aktyvi vakcinacijos palaikytoja, patyrusi širdies smūgį tiesiogiai per Fox News, galiausiai mirė nuo „turbo vėžio“. Dr. Powers buvo Big Pharma gynėja, tvirtinusi, kad šios bendrovės „padeda mums, gamindamos vakcinas“, – tokia žinute dalijasi internautai.
Melagiena pasirodė žinomame netikros informacijos leidinyje „The People’s Voice“ (čia).
Medikės bei dažnos „Fox News“ viešnios K. Powers motina pranešė, kad jos dukra mirė nuo smegenų vėžio (čia). Kaip skelbia šeimos sukurtas „GoFundMe“ puslapis, skirtas rinkti paramą K. Powers kovai su liga, moteriai vėžys diagnozuotas 2020 metais (čia).
Kaip K. Powers pasakojo interviu žurnalui „Preffered Health“, vėžys jai diagnozuotas tų metų liepą, kai ją netikėtai ištiko traukuliai (čia). Tuo metu JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) pirmąjį skiepą nuo COVID-19 patvirtino tik 2020 m. gruodžio 11 d. (čia). Taigi, K. Powers vėžys neturi nieko bendro su vakcinomis.
Galiausiai, „turbo vėžys“ yra populiari skiepų skeptikų skleidžiama sąmokslo teorija, teigianti, kad nuo COVID-19 pasiskiepiję žmonės gali susirgti greitai besivystančiais vėžiais. Vakcinų ir vėžio sąsajas paneigė ir JAV Nacionalinis vėžio institutas (NIH) (čia), ir mokslininkai (čia). Nėra jokių mokslinių tyrimų, kurie įrodytų „turbo vėžio“ egzistavimą, jis taip pat nėra oficialiai laikomas liga.