Kažkas galbūt tiek laiko sugaišta rišdamasis batų raištelius, o 24-erių akmeniškiui to pakanka užsidirbti brangakmenį.

Deimantai sekmadienį Antverpene keliavo į Europos taurės turnyro nugalėtojų rankas kartu su kvietimais į po pusmečio laukiantį pasaulio čempionatą.

Ir pats P. Žimantas neslėpė šįkart psichologiškai pavargęs labiau nei fiziškai, nes čempionu jis tapo vos spėjęs sušilti.

Vyrų svorio kategorija per 90 kg į Belgiją sutraukė mažiausiai dalyvių, ir burtai lėmė, jog lietuvis savo pasirodymą pradėjo iškart nuo ketvirtfinalio.

Tai reiškia, jog šeštadienį jam nė nereikėjo kopti ant tatamio.

Sekmadienį Vladimiro Silvaško auklėtinis iš pradžių per 25 sek. nokautavo vokietį Thomasą Ritterį („ippon“), o pusfinalyje po 13 sek. kovos privertė kapituliuoti čeką Vojtechą Krejzarą.

Ar padėjo faktas, kad jam nereikėjo varžytis išvakarėse?

„Gal ir tas savo davė. Be to, nuo praėjusio mėnesio truputį keitėme savo pasirengimo planą, perėjome prie kiek kitokios taktikos. Ji buvo sena, bet gera – pasitvirtino“, – kalbėdamas su „Delfi“, svarstė P. Žimantas.

Nokautų specialistas praeityje viename turnyre anksčiau laiko buvo laimėjęs tris dvikovas iš keturių, šįkart tokiu būdu baigė dvi iš dviejų.

„Nežinau, gal ir trečias nokautas būtų buvęs? Sunku pasakyti. Norėjosi tikro finalo, bet yra kaip yra“, – apgailestavo P. Žimantas.

Užbaigti varžybas jis turėjo su tautiečiu Antanu Klibavičiumi. Pastarasis pusfinalyje nurungė bulgarą Veseliną Fartsovą, kuris kovos įkarštyje neleistinu smūgiu aplamdė 31-erių jonaviškio veidą.

Nuogąstaujant dėl galimų kaulų lūžių A. Klibavičiui medikai nebeleido tęsti pasirodymo „Sporthal“ arenoje, ir finale jis ant tatamio lipo tik paspausti rankos tėvynainiui.

Iškovotą Europos taurę praėjusių metų žemyno čempionas ir daugkartinis prizininkas vadina „vienu svarbesnių savo pasiekimų“. Vis dėlto daugiausiai jam reiškia kelialapis į pirmąjį pilno kontakto karatė pasaulio čempionatą, kuris vyks Tokijuje ateinančių metų gegužės 31 – birželio 1 d.

Ten viršyti greičio rekordų P. Žimantas nebesitiki.

„Žiūrėsime, kokie bus varžovai, analizuosime. Dabar konkurencija nebuvo didelė – iš 16 sunkiasvorių du dar neatvyko. Suvažiavus 20-30 pajėgiausių klausimas, kaip čia būtų“, – atsargus buvo lietuvis.

Teisę dalyvauti pasaulio čempionate pelnė ir A. Klibavičius. Sekmadienį ją taip pat užsitarnavo moterų svorio kategorijos iki 65 kg laimėtoja Aneta Meškauskienė bei antra likusi Agnė Lavrinovičiūtė, sunkiasvorių finalą pasiekusi Eglė Panavaitė.

Šie kovotojai pasekė įkandin lengvasvorės Brigitos Svinkūnaitės, sunkiasvorės Brigitos Gustaitytės bei sunkiasvorio Evento Gužausko, praėjusį pavasarį Valensijoje (Ispanija) tapusių Europos čempionais.

Praėjusį mėnesį prie jų dar prisijungė Vroclave (Lenkija) vykusiose žemyno pirmenybėse be svorio kategorijų bronzą iškovojusi Marija Sekunda.

Tad iš viso žygiui į Japoniją ruošis devyni Lietuvos kiokušin karatė meistrai.

Čempionų pakyla Antverpene:

Moterys

Aliona Veresniak (Ukraina, iki 50 kg), Teona Gazdeliani (Gruzija, iki 54 kg), Valence Bickel (Nyderlandai, iki 59 kg), Aneta Meškauskienė (Lietuva, iki 65 kg), Csenge Toth (Vengrija, per 65);

Vyrai

Michailas Naumčikas (Ukraina, iki 60 kg), Aligismatas Hasanovas (Azerbaidžanas, iki 70 kg), Samuelis Hallasas (Danija, iki 80 kg), Jonasas Rosinas (Švedija, iki 90 kg), Paulius Žimantas (Lietuva, per 90 kg).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją