Smegenys visada taupo energiją – tai išlikimo strategija, todėl visada stengiasi „automatizuoti“ įvairius procesus, o taip dažnai tampame akli smegenų šališkumui, pavyzdžiui, pasiduodame optinėms iliuzijoms.

„Pasiduodame ne tik optinėms iliuzijoms, bet ir realybę vertiname kartais ne tokią, kokia ji yra. Reikia sau pripažinti, kad jūsų smegenys jus apgaudinėja. Dėl to įmonės rašo protokolus, procesus, algoritmus, kad išvengtų šališkumo, lakūnai prieš pakildami skaito sąrašus, o aš, kaip neurochirurgas, prieš operaciją turėdavau perskaityti 10 klausimų sąrašą, o kiti komandos nariai turėdavo balsu patvirtinti, kad taip, paciento toks vardas ir pavardė, jis guli ant to šono ir liga yra toje pusėje“, – kalbėjo doc. dr. K. Skauminas.

Pranešime docentas parodė streso įtakos elgesiui ir sveikatai skalę. Įdomu tai, kad jei gerų dirgiklių gyvenime absoliučiai nėra, žmogaus aktyvumas yra itin mažas. Pasiekus tam tikrą lygį, aktyvumas pats geriausias, o jei streso per daug, viskas vėl krenta į apačią ir gresia perdegimas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)